Apie Klaipėdos LEZ

Klaipėda FEZ

Klaipėdos LEZ viena iš pirmųjų ir efektyviausiai valdomų laisvųjų ekonominių zonų regione pagal pritrauktų investicijų ir sukurtų darbo vietų skaičių. Laisvoji ekonominė zona įsikūrusi 412 hektarų teritorijoje prie svarbiausių transporto magistralių. Zonoje investuotojams taikomos specialios išskirtinės lengvatinės ekonominės ir teisinės sąlygos. Laisvojoje ekonominėje zonoje įrengta ir nuolatos plėtojama inžinerinė infrastruktūra, į kurią iki šiol investuota daugiau nei 46 mln. litų Europos Sąjungos, valstybės ir privačių lėšų.

Sutartis dėl veiklos zonoje jau pasirašė 28 užsienio ir lietuviško kapitalo įmonė, iš kurių 19 jau vykdo veiklą. Nuo veiklos pradžios zonos įmonės laisvojoje ekonominėje zonoje investavo daugiau kaip 1,8 mlrd. litų ir sukūrė daugiau kaip 1800 darbo vietų. Specialiu Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, Klaipėdos LEZ  pripažinta valstybinės svarbos ekonominiu projektu.

2010 metais „Financial Times“ leidžiamas  žurnalas „FDI Magazine“ sudarė patraukliausių pasaulio ekonominių zonų reitingą. Šiame  reitinge   Klaipėdos LEZ suteikta 5-ji  vieta tarp pasaulio ekonominių zonų pagal joje sudarytas verslo sąlygas bei sukurtą infrastruktūrą,  o taip pat 19 vieta  bendrajame patraukliausių ekonominių zonų pasaulyje reitinge.

Faktai apie Klaipėdos LEZ:

Veiklos pradžia: 2002
Bendras plotas (ha): 412
Visiškai paruoštas verslui plotas (ha): 260
Veikiančių įmonių skaičius: 19
Planuojančių įsikurti: 9
Investuota (mlrd. Lt): 1,8
Bendra Klaipėdos LEZ įmonių metinė apyvarta (mlrd. Lt) 3,08
Bendras Klaipėdos LEZ įmonių metinis eksportas (mlrd. Lt) 2,5
Sukurta darbo vietų: 1800

Veiklos rūšys:

Pramoninio nekilnojamojo turto plėtra, logistika ir sandėliavimas, plastiko pakuotės ir plastiko granulių (PET) gamyba, elektronikos prietaisų gamyba, plieno konstrukcijų gamyba, metalo apdirbimas, architektūrinio stiklo gamyba, maisto pakuočių gamyba, žuvies ir jų produktų perdirbimas, biodyzelino gamyba, energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių ir kt.