Naujienos ir renginiai

2021-12-30

Gyvenimas be žodžio “nepaisant” – Eimantas Kiudulas

30 Gru 2021

Mieli kolegos ir draugai,

Jau antrus metus metinį sveikinimą rašau “neeilinėmis aplinkybėmis”. Atrodo, kad ši ir susijusios sąvokos jau tapo standartu, tarsi paryškinančiu pasiekimus ar pateisinančiu galbūt kartais kiek lėtesnį progresą.

“Projektas įgyvendintas laiku ir telpant į biudžetą nepaisant pandemijos”, “plėtra nepaisant neapibrėžtumų tiekimo grandinėse”, “gausus ir sėkmingas renginys nepaisant nuotolinio ar hibridinio formato”, “iššūkiai išlieka, tačiau veikiame sklandžiai” – tokias formuluotes girdime kone kasdien.

Aš nesakau, kad iššūkiai dingo, tačiau susimąsčiau: o kas nutiktų, jei šią dalį praleistume – pirmiausia savo kalbose, o vėliau – ir galvose? Juk prie vienų iššūkių jau tikrai turėjome spėti priprasti, kiti istoriškai mūsų neturėtų stebinti, o treti galbūt išvis “senais laikais” net nebūtų laikomi “neeilinėmis aplinkybėmis”? Juk verslas nuo pat pirmos dienos ir yra apie iššūkius, kurių įveikimas kuria naujoves bei konkurencinius pranašumus, ar ne? Galiausiai, pažiūrėkime iš kitos pusės – nejaugi mūsų ir jūsų pastarųjų metų pasiekimai būtų neverti dėmesio ir džiaugsmo, jei juos būtume įgyvendinę “tais senais laikais”?

Peržvelgiau šių metų ryškiausius Klaipėdos LEZ verslo bendruomenės momentus ir pabandžiau juos mintyse pakartoti be jokių “nepaisant” ar “neeilinių aplinkybių” – “žaliojo koridoriaus” didesniems investuotojams projektas su keliolika institucijų, mūsų prisijungimas prie pilietinės oro stebėsenos iniciatyvos, stiprūs LEZ klientų pasitenkinimo ir gyventojų reputacijos tyrimų rezultatai, tvaresnių PET granulių gamybos pradžia, AD REM LEZ partnerystės Skandinavijoje, mūsų iniciatyvos jauniesiems miesto talentams, Industrinių inovacijų ir kompetencijų centro vizija, “Glassbel” plėtra, parama bendruomenių iniciatyvoms, inovatyvioji “Orion Global PET” saulės jėgainė, “Lavango” investicijos užsienyje ir plėtra, “Rotekso”, “Elme Metall” ir “Vingės logistikos” plėtra. Ką jau kalbėti apie neįtikėtiną “REHAU” istoriją – 10 mėnesių nuo statybų pradžios iki pirmosios produkcijos, įvairius tarptautinius apdovanojimus, vietines partnerystes ir kitų Klaipėdos ekosistemos žaidėjų iniciatyvas. Ir čia paminėjau tikrai ne viską. Tai būtų stiprūs metai bet kokiais laikais! O išankstiniai duomenys signalizuoja, kad 2021-ieji gali būti apskritai rekordiniai metai pagal apyvartos, eksporto ir kitas metrikas.

Aš tikrai suprantu įmones – tokiais laikais priimti sprendimus nėra taip drąsu kaip anksčiau. Laikai yra tikrai kiek “kitokie”. Bet didysis šokas jau tikrai praeityje, o per savo trijų dešimtmečių karjerą versle nepamenu laikotarpio, kuomet išlošdavo tie, kas sėdėjo sudėję rankas, skųsdavosi ar teisindavosi. Ne visi sprendimai gyvenime yra teisingi, tačiau progreso paieškos ir pastangos jam pasiekti yra visuomet teisinga kryptis.

Nebus paprasčiau, nebus lengviau, tačiau jau esame paskiepyti pandemijos patirties vakcina, taigi sprendimus galėsime priiminėti ramiau. Todėl 2022-iesiems pirmiausia palinkėsiu drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Manau, kad už mus visada kalba mūsų darbai, o tai, ką mes nuveikėme tiek per pastaruosius kelis metus, tiek ir per dešimtmečius, yra neįtikėtina. Būtinai pasidžiaukime savo sprendimais ir pasiekimais, nesikuklinkime, bet dar svarbiau – nesustokime. Man buvo gražu, kad pandemijos laikotarpiu mūsų verslo bendruomenė aktyviai sprendė ne tik einamuosius, bet ir tokius “amžinus” iššūkius kaip talentai, veiklos efektyvumas, inovacijos ar verslo aplinka – jie niekur nedings ir po pandemijos. Bet kartu nedings ir mūsų visų gebėjimai kurti, mąstyti naujai ir priimti ryžtingus bei taiklius sprendimus.

Visada jūsų,

Eimantas Kiudulas

Follow us on Linked In