Naujienos ir renginiai

2023-05-02

Klaipėdiečiai mezgė ryšius su Pietų Korėjos verslu

02 Geg 2023

Balandžio viduryje ekonominės diplomatijos ir verslo delegacija lankėsi Pietų Korėjoje, kur siekė užmegzti glaudesnius ryšius transporto, telekomunikacijų, logistikos, uostų, alternatyvios energijos, gamybos ir investicijų srityse. Misijoje dalyvavo bei įžvalgomis grįžes dalinasi Klaipėdos LEZ pardavimų ir marketingo vadovas Karolis Pilipauskas.

Pietų Korėja yra viena pasaulio lyderių metalo gaminių, elektronikos, automobilių pramonės, puslaidininkių, baterijų ir kitose srityse, daugelis kurių atitinka strateginius Klaipėdos LEZ ir visos Lietuvos investicijų sektorius. Klaipėdiečiams Korėja gali būti suvokiama ir kaip vienintelio Lietuvos suskystintų gamtinių dujų laivo-saugyklos “Independence“ gamintoja.

Balandį į Korėją vyko aukšto rango Lietuvos politinė, diplomatinė ir verslo delegacija, kurią sudarė susisiekimo ministras Marius Skuodis bei kiti ministerijos atstovai, Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas, „Klaipėda ID“ komanda, Lietuvos diplomatai, taip pat aukštųjų technologijų grupės „Teltonika“ atstovai ir K. Pilipauskas.

Pasak K. Pilipausko, dėl specifinės verslo kultūros Pietų Korėjos verslo gigantų duris daug paprasčiau atverti su aukšto rango vyriausybės atstovais. Be to, strateginiai sprendimai niekur nėra priimami per dieną, tačiau tiesioginis ir asmeninis ryšys Korėjoje yra gera pradžia tolesnėms diskusijoms.

„Klaipėdos LEZ korėjiečiams tikrai gali būti patraukli dėl čia besiformuojančių ar jau sėkmingai veikiančių metalo konstrukcijų ir inžinerinių metalo produktų, automobilių pramonės komponentų, elektrinių transporto priemonių bei plastikų verslo klasterių, mūsų mieste turinčių reikšmingos patirties ir kompetencijų. Klaipėda besidominčioms įmonėms taip pat aktualus mūsų uostas kaip vartai į pasaulines rinkas, korėjiečiams gali būti įdomus ir planuojamas Lietuvos jūrinis vėjo parkas“, – komentuoja K. Pilipauskas.

Tad siekdama supažindinti Korėjos verslą su Lietuvos galimybėmis ir užmegzti vertingus ryšius, Lietuvos delegacija per savaitės trukmės misija susitiko su viena didžiausių pasaulio plieno bendrove „Posco International“, be kitų veiklos sričių besidominčia ir jūriniais vėjo parkais. Lietuviai taip pat aplankė antro pagal dydį Korėjos miesto Busano prekybos ir pramonės rūmus – didžiausia šio miesto verslo asociacija, turinčia galimybę plačiai perduoti žinią apie Klaipėdos LEZ savo nariams. Taip pat, mūsiškiai susitiko su Tarptautine Korėjos prekybos asociacija (KITA), Busano ir Inčono laisvosiomis ekonominėmis zonomis. Korėjos laisvųjų ekonominių zonų atstovai ne tik pasidalino gerosiomis praktikomis vystant LEZ teritorijas, bet ir suteikė galimybę susipažinti su savo kuriamomis išmaniųjų miestų ir inovacijų ekosistemomis.

Vizito metu Lietuvos atstovai susitiko ir su daugiau Korėjos elektrinių transporto priemonių, pramonės įrangos ir kitų sričių verslininkų, miestų merais, mokslo parkų atstovais ir kt. Taip pat, svarbų bendradarbiavimo memorandumą pasirašė Klaipėdos ir Inčono uostai – papildomos transporto jungtys ir partnerystės su Lietuvos uostamiesčiu padidins ir Klaipėdos LEZ patrauklumą.

Įspūdingą susitikimą vizito metu turėjo Lietuvos technologijų gamintoja „Teltonika“. Kartu su ministru M. Skuodžiu susitikus su šalies telekomunikacijų lyderės „SK Telecom“ vadovais, „Teltonikai“ pavyko pasiekti tai, ko anksčiau nepavyko daugiau kaip metus – užsitikrinti galimybę tiekti savo įrenginius Korėjos rinkai.

„Korėjoje asmeninis santykis yra labai svarbus, todėl šie susitikimai yra pirmasis žingsnis link tolimesnio bendradarbiavimo. Geras pavyzdys yra vienas susitikimas su vietos verslininke, kuri prieš mums atvykstant svarstė investicijas Vengrijoje. Dabar ji jau numato atvykti apsižvalgyti į Lietuvą, į Klaipėdą. Tikimės, kad apie šį atvejį ilgainiui galėsime papasakoti su daugiau detalių“, – sako K. Pilipauskas.

Klaipėdos LEZ atstovai nuolat dalyvauja renginiuose, kuriuose ne tik pristatomos investicijų galimybės potencialiems investuotojams, bet ir užmezgami svarbūs kontaktai. Renginiai planuojami tiek pagal tikslines rinkas (Vokietija, Skandinavija, JAV, Azija ir kt.), tiek pagal tikslines industrijas – plastikų, elektronikos, metalo konstrukcijų ir inžinerinės pramonės, automobilių komponentų ar elektrinių transporto priemonių gamyba. Didelis dėmesys šiemet skiriamas atsinaujinančios energetikos komponentų bei baterijų komponentų pramonei. Gegužės mėnesį numatoma lankytis „The Battery Show“ Štutgarte (Vokietija).

Anksčiau šį mėnesį Klaipėdos LEZ atstovai jau lankėsi JAV investicijų konsultantų bendruomenės „Site Selectors Guild“ metinėje konferencijoje San Antonijuje. Pasak K. Pilipausko, tiesioginių užsienio investicijų lokacijos parinkimo strategija dažniausiai yra įgyvendinama pasitelkus toje srityje dirbančius konsultantus, todėl itin svarbu užmegzti santykius su tokiais konsultantais, kad atsiradus projektui, Klaipėda taptų prioritetine lokacija.

Tokie kontaktai naudingiausi ilguoju laikotarpiu, tačiau iš šio renginio JAV pavyko parsivežti ir keletą pirminės stadijos užklausų dėl sklypų konkretiems projektams“, – teigia LEZ pardavimų ir marketingo vadovas.

Follow us on Linked In