Naujienos ir renginiai

2024-06-03

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė uždirbo 2,6 mln. Eur pajamų

03 Bir 2024

Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ) administruojanti UAB “Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė” 2023 m. gavo 2,57 mln. Eur pajamų ir uždirbo 0,8 mln. Eur grynojo pelno. Mažesnius rezultatus nei anksčiau lėmė vienkartiniai reiškiniai, investicijos ir palyginamosios bazės efektas.

Pernai Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės pagrindiniai veiklos rodikliai buvo kuklesni nei 2021 ir 2022 m., kuomet pajamos viršijo 3 mln. Eur, o grynasis pelnas – 1 mln. Eur. Tačiau minėtu laikotarpiu bendrovės rezultatus buvo iškėlusios stambios vienkartinės operacijos, visų pirma susijusios su netradicine “REHAU” gamyklos plėtra, kuomet LEZ valdymo bendrovė pati investavo į pastatų vystymą.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas komentuoja, kad 2023 m. valdymo bendrovė ne tik grįžo į tvaraus augimo kelią, bet ir toliau investavo lėšas kuriant pagrindą greitesniam augimui ateityje – pirmiausia į greitam įsikūrimui skirtų gamybinių pastatų “FlexStart” vystymą.

“Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės tikslas visų pirma yra Lietuvos ir užsienio investuotojų pritraukimas bei jų plėtra, ką visuomet lydi naujos darbo vietos ir verslo galimybės regiono ar visos šalies kompanijoms. Sudėtingesniais laikais konkurencingumui užtikrinti reikalingi nestandartiniai ir kartu ilgalaikį potencialą kuriantys sprendimai, todėl džiaugiamės turėdami akcininkų palaikymą. Šiandienos Klaipėdos LEZ prioritetai yra aukštos pridėtinės vertės investicijoms reikalingos infrastruktūros ir ekosistemos kūrimas, taip pat mūsų teritorijoje jau veikiančių kompanijų sėkmė ir plėtra. Ją matome ir pastaruosius kelis iššūkių kupinus metus, o tai patvirtina mūsų strategijos svarbą”, – sako E. Kiudulas.

Jam antrina ir Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės valdybos pirmininkas Povilas Vasiliauskas, teigiantis, kad LEZ akcininkai kompaniją mato kaip neatsiejamą pajūrio regiono ir visos Lietuvos ekonominės raidos partnerę, nuolat kuriančią vertę ir savininkams.

“Klaipėdos LEZ verslo bendruomenė ne tik išlaiko išorinius bandymus, bet ir plečiasi bei transformuojasi aukštos pridėtinės vertės gamybos. Pati LEZ valdymo bendrovė demonstruoja gebėjimus prisitaikyti prie kintančių aplinkybių, kuria naujas galimybes esamiems ir būsimiems investuotojams, todėl turi tvirtą akcininkų palaikymą”, – teigia P. Vasiliauskas.

Šiuo metu Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės akcininkai yra UAB „Baltic Fund Investments“ (37,066 proc.), KFEZ LLC (33,327 proc), UAB „SLEZ VB“ (15,775 proc.), AB „Akmenės cementas“ (2,870 proc.), AB „Klaipėdos baldai“ (2,639 proc.), UAB „Pasaulio prekybos centro projektų valdymas“ (1,982 proc.), UAB „Ergo Insurance SE Lietuvos filialas“ (1,435 proc.), Eimantas Kiudulas (1,205 proc.) ir Povilas Vasiliauskas (1,205 proc.). Dar 8 fiziniams ir juridiniams asmenims priklauso po mažiau kaip 1% LEZ valdymo bendrovės akcijų. Vieną simbolinę akciją turi Klaipėdos miesto savivaldybė.

Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir Sodros mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų. O visas Klaipėdos LEZ įmonių mokestinis indėlis į miesto, valstybės ir socialinės apsaugos biudžetus per 10 paskutinių metų sudarė beveik 567 mln. Eur. Konsoliduoti LEZ investuotojų 2023-ųjų veiklos rezultatai bus paskelbti per artimiausią mėnesį.

Follow us on Linked In