Naujienos ir renginiai

2021-12-27

Klaipėdos miesto savivaldybė patvirtino finansinę paskatą aukštos kvalifikacijos naujakuriams

27 Gru 2021
Klaipėda parama relokuojantis

Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama didinti uostamiesčio patrauklumą investuotojams, patvirtino finansinę paskatą aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimui iš kitų Lietuvos miestų ir užsienio.

Nuo šiol į Klaipėdą persikelti nusprendę specialistai iš kitų šalies miestų ir užsienio valstybių galės pretenduoti į finansinę paskatą būsto nuomai, kalbos kursams, taip pat pasinaudoti gyvenamosios vietos paieškos paslauga ir konsultuotis kitais su persikėlimu į uostamiestį susijusiais klausimais.

Paskata pritraukti aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus į Klaipėdos miesto savivaldybę numato 2000 eurų būsto nuomos kaštams padengti ir 400 eurų lietuvių kalbos kursams. Į motyvacinę paskatą galės pretenduoti 64 specialybių atstovai, nusprendę apsigyventi ir dirbti Klaipėdoje.

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros „Klaipėda ID“ specialistai taip pat padės naujakuriams ieškoti tinkamo būsto, deklaruoti gyvenamąją vietą, rasti jų vaikams mokyklą ar darželį bei į jį užsiregistruoti.

Šia paskata uostamiestis siekia prisivilioti specialistų, kurių trūkumas lėtina investicijų plėtrą ir Klaipėdos regiono ekonomikos augimą. Naujų aukštos kvalifikacijos specialistų paieška ir talentų motyvacija yra itin svarbi siekiant, kad augtų mieste jau veikiančios įmonės, o nauji investuotojai plėtrai pasirinktų būtent uostamiestį, o ne kitus Lietuvos miestus.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas sveikina šią miesto iniciatyvą. Pasak jo, šis paketas Lietuvos ir netgi tarptautiniame kontekste bus didelis miesto išskirtinumas su aiškia verte.

“Nors asmeniškai manau, kad Klaipėda yra puikiausia vieta dirbti bei gyventi ir be papildomų priemonių, neabejoju, kad daliai profesionalų toks paskatų paketas gali tapti lemiamu faktoriumi. Kitiems jis tiesiog padės atkreipti dėmesį į mūsų miestą ir siūlomas karjeros galimybes, kurių išties apstu. Galiausiai, šis žingsnis labai aiškiai signalizuoja miesto norą stiprinti talentų ekosistemą, todėl tikiu, kad su tokiu nusiteikimu Klaipėda pasiūlys dar ne vieną patrauklią naujovę ar galimybę”, – sako E. Kiudulas.

Padės jaustis laukiamais

„Klaipėda ID“ darbo platformos duomenimis, kas mėnesį miesto įmonės paruošia apie 60 darbo pasiūlymų aukštos kvalifikacijos specialistams ir siūlo ne mažesnį nei 1000 eurų atlygį  „į rankas“. Tuo metu vidutinis atlyginimas IT sektoriuje, nuolatos ieškančiame aukštos kvalifikacijos specialistų, siekia 2000 eurų „į rankas“.

Nedarbo lygis Klaipėdoje yra vienas mažiausių Lietuvoje ir siekia vos 9.8 proc. Tuo tarpu darbuotojų skaičius Klaipėdos miesto savivaldybėje pernai sumažėjo 1.84% (1498 darbuotojais).

Reda Švelniūtė, Klaipėdos miesto savivaldybės ekonominės plėtros grupės vadovė, tvirtina, kad specialistų trūkumas jaučiamas tiek viešajame, tiek privačiame paslaugų sektoriuose.

„Kalbant apie savivaldybės viešąjį sektorių, jaučiame specialistų trūkumą sveikatos, švietimo, kultūros ir net sporto srityse. Tai yra labai svarbu pritraukiant ir skatinant plėstis verslus Klaipėdoje. Juk su verslu ateina žmonės, o jiems reikia įvairių paslaugų,“ – dėstė pašnekovė.

R. Švelniūtė pabrėžė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama didinti miesto patrauklumą tikslinių sričių verslams ir talentams, suformavo kelių paskatų paketą.

“Paketą jau sudaro veikianti „Žaliojo koridoriaus“ paskata stambiam investuotojui ir lapkričio mėnesio taryboje patvirtintos bei naujai formuojamos dar dvi paskatos. Viena skirta organizuoti konferencinio turizmo renginius Klaipėdoje, kita – kurti naujas darbo vietas prioritetinėse verslo srityse,” – sakė R. Švelniūtė

Kristina Postornak, „Klaipėda ID“ talentų projektų vadovė ir naujos paskatos autorė, atkreipė dėmesį, kad skatinamieji paskatų paketai yra vienas iš patikrintų ir veikiančių būdų norint pritraukti naujus investuotojus į miestą.

„Į Klaipėdą besižvalgantiems investuotojams dažniausiai vienas svarbiausių aspektų yra aukštos kvalifikacijos specialistai: kokių talentų galės pritraukti naujame mieste, kaip greitai ir kiek. Žinoma, konkurencija yra didelė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, todėl turime imtis papildomų priemonių, norėdami sėkmingai konkuruoti, pavyzdžiui, su Vilniumi ar Kaunu, kur šiuo metu talentų pasiūla yra didesnė. Negalėdami užtikrinti pakankamai talentų, rizikuojame netekti potencialių naujų investicijų ir pristabdyti mieste jau veikiančių įmonių plėtrą,“ – teigė pašnekovė.

Finansinė paskata būstui ir integracijos paslauga, tikino ji, solidų atlyginimą uždirbantiems talentams veikiausiai nebus pagrindinis motyvas persikelti į Klaipėdą, tačiau tikrai padės žengti pirmuosius žingsnius uostamiestyje ir jaustis laukiamiems.

„Talentams, atvykusiems gyventi į naują miestą, kyla daug klausimų ir neaiškumų. Kartu su paskata siūlysime ir pagalbą renkantis tinkamiausią rajoną, ieškant būsto, darželių, mokyklų, deklaruojant gyvenamąją vietą. Tai bus dalis „minkštojo nusileidimo“ paslaugos – pagrindiniai žingsniai, reikalingi norint įsitvirtinti Klaipėdoje,“ – sakė K. Postornak.

Patvirtinta paskata papildys šiuo metu „Klaipėda ID“ jau įgyvendinamas aukštos kvalifikacijos specialistams skirtas priemones: „minkštojo nusileidimo“ paslaugos, profesinių bendruomenių būrimas, persikeliančiųjų konsultavimas, Klaipėdos ambasadorių tinklo telkimas.

Follow us on Linked In