Naujienos ir renginiai

2020-03-24

Lietuva – klestintis plastikų gamybos ir tyrimų centras [straipsnis žurnale “Sustainable Plastics”]

24 Kov 2020

Gerai išsilavinusius gyventojus, puikiai išvystytą technologinę infrastruktūrą, laisvąsias ekonomines zonas ir strateginę geografinę padėtį turinčios Lietuvos tapimas vis patrauklesne vieta plastikų ar finansų industrijų verslams nestebina, rašo žurnalas “Sustainable Plastics”, iki šiol žinomas kaip vienas svarbiausių plastikų pramonės leidinių “Plastics News Europe”.

Pastaruosius keliolia metų Lietuvos plastikų pramonė augo didžiuliais tempais. Kadangi lietuvių plastikų gamintojai beveik tris ketvirtadalius savo produkcijos eksportuoja, šio sektoriaus bendrovės tiek privalo atitikti griežtus ES reguliavimo reikalavimus, tiek ir prisitaikyti ir reaguoti kintančias į Europos vartotojų nuotaikas. Tačiau šie iššūkiai reiškia, kad Lietuvos plastikų gamintojai skiria didelį dėmesį moksliniams tyrimams, tvarių technologijų kūrimui ir žiedinės ekonomikos plėtrai. Be to, Lietuva tikisi įkvėpti ir naują tvarumo kūrėjų ir inovatorių kartą.

(…)

Straipsnyje savo patirtimi ir komentarais dalinasi “Retal Industries” grupė, Klaipėdos LEZ bendruomenėje valdanti plastikų bendroves “NEO Group” ir “Retal Baltic”, bei Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas.

Skaitykite visą straipsnį anglų kalba čia.

Follow us on Linked In