Naujienos ir renginiai

2019-06-11

„Neo Group” 2018 m. pajamos viršijo 500 mln. EUR

11 Bir 2019

Klaipėdos LEZ  veikiančios  PET granulių gamintojos UAB “Neo Group” pajamos pernai sudarė 541 mln. EUR ir buvo 33% didesnės nei 2017 m. Tokiam rezultatui įtakos turėjo užbaigtas trečios gamybos linijos projektas, plečiamos naujos rinkos ir klientų diversifikacija.

Šiemet “Neo Group” planuoja pasiekti panašų rezultatą ir dėmesį skirti įsitvirtinimui naujose bei esamose rinkose. Ir tai – tik trumpas atokvėpis, nes bendrovė jau rengia tolesnio gamybos pajėgumų didinimo planus ir numato tolesnę jų plėtrą nuo 2020 m.

Ruslanas Radajevas, “Neo Group” generalinis direktorius, komentuoja, kad praėjusių metų rezultatui didžiausios įtakos turėjo trečios PET granulių gamybos linijos projekto įgyvendinimas, leidęs 50% padidinti “Neo Group” gamybinius pajėgumus ir didžiausia PET gamykla Europoje.

“Prie rezultatų taip pat prisidėjo pradėtas eksportas į naujas rinkas bei klientų diversifikacija: nuosaikiai auginome pardavimus vidutinio dydžio klientams“- sako R. Radajevas.

Apie 90% savo produkcijos “Neo Group” realizuoja ES šalyse, daugiausiai – Skandinavijos ir Baltijos šalyse (apie 30%), Vokietijoje (15%) ir Lenkijoje (10%).

“Šiuo metu rengiami tolesnio pajėgumų didinimo planai, kurių įgyvendinimo pradžią numatome 2020 m.”, – teigia “Neo Group” vadovas.

Praėjusiais metais “Neo Group” iš Lietuvos tiekėjų įsigijo prekių ir paslaugų už 80 mln. EUR – bendrovė naudojosi Lietuvos transporto ir logistikos, krovos, statybos, remonto ir kitų kompanijų paslaugomis. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau kaip 200 profesionalų, ir skaičiuojama, kad kiekviena tiesioginė darbo vieta gamyboje lemia dar 5 kartus tiek darbo vietų tiekėjų ir verslo partnerių įmonėse. Per 2018 m. „Neo Group“ sumokėti mokesčiai sudarė 86 mln. EUR.

Bendrovės mokslinių tyrimų padalinio darbuotojai pastaraisiais metais aktyviai dalyvauja dviejuose Europos Komisijos programos “Horizontas 2020” remiamuose tarptautiniuose žiedinės ekonomikos vystymo projektuose – plastiko atliekų perdirbimo konsorciume DEMETO ir gamtos išteklių ir proceso sąnaudų optimizavimo iniciatyvoje SYMBIOPTIMA. Šiemet “Neo Group” taip pat planuoja įgyvendinti 1000 kW galios saulės jėgainės projektą.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, tvirtina, kad “Neo Group” yra teritorijos pažiba, kurioje didelės apimties gamyba dera su pažangiausiais Lietuvos specialistų vykdomais tyrimais.

“Todėl didžiuojamės, kad “Neo Group” yra didžiausia mūsų kompanija. Ji ne tik pirmauja Europos PET sektoriuje, bet kartu su kitais ES partneriais lyderiauja kurdama inovacijas perdirbamų medžiagų ir žiedinės ekonomikos srityse”, – sako E. Kiudulas.

“Neo Group” veiklą pradėjo 2005 m. Tuo metu į gamyklą investavusi 145 mln. EUR, “Neo Group” iki šiol yra didžiausia privataus kapitalo plyno lauko investicija Lietuvoje. Bendra investicija, įskaitant įgyvendintus gamybinių pajėgumų plėtros, atsinaujinančių energijos šaltinių įrangos diegimo bei kitus projektus, sudaro 250 mln. EUR.

“Neo Group” priklauso tarptautinei plastikos pakuočių gamybos grupei RETAL. 1994 m. įkurta grupė šiuo metu valdo 17 gamyklų 10-yje šalių ir eksportuoja produkciją į 60 pasaulio valstybių.

Iš 1500 RETAL darbuotojų pasaulyje daugiau kaip 600 dirba Lietuvoje. 2018 m. grupės pajamos sudarė 1,2 mlrd. EUR, iš kurių 60% (723 mln. EUR) sugeneravo Lietuvos įmonės – “Neo Group”, “Retal Lithuania” ir “Retal Baltic”. Grupės “RETAL” pagrindinė būstinė yra Limasolyje (Kipras), grupės prezidentas ir pagrindinis akcininkas yra Kipro pilietis Anatolijus Martynovas.

Follow us on Linked In