Naujienos ir renginiai

2024-05-29

Tyrimas: Klaipėdos LEZ reputaciją teigiamai vertina 84 proc. regiono gyventojų

29 Geg 2024

Klaipėdos LEZ reputaciją gerai arba labai gerai vertina 84 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų, o dar 75 proc. respondentų puikiai atsiliepia apie teritorijos verslo bendruomenę ir jos patikimumą, parodė nauja konsultacijų bendrovės „Civitta“ apklausa. Visos šios metrikos per paskutinius 3 metus pagerėjo.

Tyrimo duomenimis, 70 proc. ir daugiau kokią nors nuomonę turėjusių respondentų Klaipėdos LEZ verslo bendruomenę palankiai ar labai palankiai vertina kaip verslo darbdavį, verslo partnerį, klientą ar paslaugų teikėją.

Tarp dažniausiai regiono gyventojų minimų Klaipėdos LEZ reputacijos atributų buvo reikšmingas indėlis į miesto bei valstybės biudžetus, prisidėjimas prie Klaipėdos žinomumo, verslo augimas ir potencialas, patrauklumas skirtingų sričių specialistams, geras organizuotumas ir inovatyvumas, skaidrumas ir profesionalumas, taip pat tinkama teritorijos priežiūra. Apklaustieji Klaipėdos LEZ įmonėms šiemet labiausiai linkėjo vykdyti tęstinę socialinę veiklą, atsakingai naudoti gamtos išteklius bei toliau investuoti į darbuotojų gerovę.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas komentuoja, kad gyventojų atsiliepimai yra vienas svarbiausių verslo bendruomenės sėkmės rezultatų. Tai itin svarbu esamiems ir potencialiems investuotojams – tiek plečiant veiklą, tiek ieškant talentų.

„Manau, kad geri ir toliau gerėjantys reputacijos rodikliai yra nuoseklios LEZ integracijos į miestą pasekmė. Jau kurį laiką save suvokiame ne kaip gamybos teritoriją, o su miestu vientisą produktų kūrimo, inovacijų ir paslaugų bendruomenę. Nenuostabu, kad regiono gyventojai mus mato ne tik kaip darbovietę, bet ir kaip šiuolaikiškos vadybos, progreso bei kitų įkvėpimų šaltinį, tačiau be abejo, lūkesčiai auga nuolat, todėl privalome toliau vystyti gyventojams aktualiausias sritis ir galimybes“, – sako E. Kiudulas.

Tyrimą atlikusios bendrovės „Civitta“ partnerė Rūta Gaudiešienė atkreipia dėmesį, kad ir pati Klaipėda kaip miestas išsiskiria geriausia reputacija tarp Lietuvos didmiesčių. Savo ruožtu per keletą metų išaugę Klaipėdos LEZ rodikliai, pasak jos, rodo miesto gyventojų ir verslo bendruomenių gebėjimą prisitaikyti ir stiprinti pozicijas net sudėtingomis sąlygomis. Palyginimui, 2020 m. pabaigoje atlikto analogiško tyrimo metu buvo užfiksuota 80 proc. teigiamų reputacijos vertinimų dalis.

„Klaipėdos LEZ regiono ir miesto gyventojai mato kaip patrauklų darbdavį skirtingų profesijų atstovams, perspektyvią, sparčiai augančią verslo bendruomenę. LEZ įmonės išsiskiria gerai organizuoto, puikiai valdomo verslo reputacija ir inovatyviais sprendimais, kurie padeda stiprinti regiono ekonominę plėtrą“, – teigia R. Gaudiešienė.

Jos vertinimu, tiek Klaipėdai, tiek bet kuriam kitam rajonui siekiant augimo ir konkurencingumo, svarbu įtraukti jaunimą, skatinti jaunų talentų karjeros augimą, taip pat aktyvesnį bendradarbiavimą su savivaldybėmis bei ugdymo įstaigomis.

„Civitta“ skaičiavimais, bendras Klaipėdos LEZ reputacijos indeksas Lietuvoje užimtų 15-ą vietą ir būtų tarp verslo lyderių: nusileistų tik keletui startuolių, finansų bei biotechnologijų įmonių ir lenktų žinomas prekybos, telekomunikacijų bei paslaugų įmones.

Tarp geriausiai žinomų Klaipėdos LEZ investuotojų respondentai dažniausiai minėjo „Neo Group“, „Orion Global Pet“ („Indorama“), „Espersen“, „Skuba“, „Glassbel Baltic“, „AD REM LEZ“ ir „Lavango“.

500 respondentų apklausą „Civitta“ 2024 m. balandį atliko internetu, vadinamuoju CAWI formatu. Apklausti 18-74 m. amžiaus daugiausia Klaipėdos miesto ir rajono, taip pat Kretingos, Palangos, Skuodo ir Šilutės rajono gyventojai.

Beje, 2023 m. pabaigoje kartu su konsultacijų bendrove „Smart Continent LT“ klientų apklausos tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ rekomenduotų net 94,3% investuotojų.

Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir Sodros mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų. O visas Klaipėdos LEZ įmonių mokestinis indėlis į miesto, valstybės ir socialinės apsaugos biudžetus per 10 paskutinių metų sudarė beveik 567 mln. Eur.

Follow us on Linked In