50 mln. eurų investicija NEO GROUP pavers antra pagal dydį PET gamintoja Europoje

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradeda veikti nauja PET granulių gamintojo „NEO GROUP“ gamybos linija. Išplėtus gamybinius pajėgumus, bendrovė taps antra pagal dydį tokio pobūdžio kompanija visoje Europoje. Skaičiuojama, kad 50 mln. eurų kainavusi linija gamybos apimtis padidins 50 proc., o rinkai kasmet papildomai tieks 155 000 t produkcijos bei sukurs 35 naujas darbo vietas.

Papildomą gamybos liniją viena didžiausių Europos PET granulių gamintoja nusprendė atidaryti reaguodama į nuolat augančią produkcijos paklausą. Planuojama, kad jos gamybiniai pajėgumai nuo šiol sieks 480 000 t per metus, taip dar labiau sustiprinant bendrovės pozicijas užsienio rinkose.

Kaip sako „NEO GROUP“ valdybos pirmininkas Paulius Ambrazaitis, plėtra padės kompanijai dar labiau sumažinti verslo rizikas bei sustiprinti patikimo tarptautinio tiekėjo įvaizdį.

„Jau dabar esame vieni didžiausių tiekėjų visoje Europos rinkoje. Naujoji gamybos linija tik dar labiau sustiprins mūsų pozicijas. Nuo šiol dar efektyviau tenkinsime nuolat augančius ES rinkų poreikius. Išaugę pajėgumai mums padės dar labiau išplėsti pardavimų geografiją“, – teigia jis.

Bendrovės valdybos pirmininkas pabrėžia, jog kuriant naująją gamybos liniją buvo ypatingai svarbi finansinio partnerio „Swedbank“, Ūkio ministerijos, Klaipėdos rajono administracijos ir „Investuok Lietuvoje“ pagalba.

Įgyvendindama 50 mln. eurų vertės investicinį projektą, kompanija sukūrė 35 naujas darbo vietas. Planuojama, kad realizuojant naujosios gamybinės linijos tiekiamą produkciją, bendrovės pajamos viršys 500 milijonus eurų per metus, iš kurių net 400 milijonų eurų sudarys pajamos iš eksporto. Tai leis „NEO GROUP“ tapti vienu svarbiausių šalies eksportuotojų ir mokesčių mokėtojų.

„Mes ne tik tiesiogiai sukuriame papildomas kelias dešimtis darbo vietų, bet taip pat sumokėsime daugiau mokesčių, pirksime daugiau prekių ir paslaugų iš kitų verslų. Išaugusi gamyba skatins netiesioginių darbo vietų kūrimo procesą. Išvešime daugiau produkcijos tiek autotransportu, tiek geležinkeliu bei jūra, tad augs krovos apimtys ir Klaipėdos uoste. Skaičiuojama, kad vien darbo vieta gamybos sektoriuje sukuria 4-5 netiesiogines darbo vietas“, – sako P. Ambrazaitis.

Statant naująją gamybos liniją, daug dėmesio skirta ir aplinkos apsaugai. PET gamybos metu atsirandantys šalutiniai produktai yra perdirbami į statybos medžiagose naudojamą poliolį. Tokiu būdu yra įgyvendinamas beatliekinės gamybos tikslas. 2014 m. pradėta eksploatuoti biokuro katilinė, kuri padėjo sumažinti anglies dvideginio išmetimą 30 tūks. tonų per metus. Nuolatinės investicijos į energijos taupymo programas leido sumažinti energijos suvartojimą apie 5,5 mln. KW/metus, o vandens sunaudojimą – iki 22 tūkst. kubinių metrų per metus. Bendrovė jau planuoja ir gamybos procesų modernizaciją, kurios metu būtų įdiegtos antrinio PET perdirbimo technologijos.

Profesionalų komandos ir palankaus investicinio klimato dėka, „NEO GROUP“  planuoja ir tolesnę plėtrą Lietuvoje.