Indorama Synthetics India vadovas: Indorama Ventures investicija į Klaipėdos LEZ buvo itin pasiteisinęs sprendimas

„Mano įspūdžiai Klaipėdoje labai geri – lankausi čia jau trečią kartą. Pirmą kartą į Lietuvą atvykau prieš keturiolika metų, kai įkūrėme gamyklą, o šiandien žiūriu į Klaipėdą ir matau, kad miestas vystosi sparčiu tempu, infrastruktūra tikrai labai gera. Manau, kad mūsų investicija buvo itin pasiteisinęs sprendimas. Man didelį įspūdį paliko SGD terminalas – mano nuomone, tai naudingas Lietuvai projektas“, – antradienį Klaipėdoje kalbėjo Om Prakash Lohia, „Indorama Synthetics India“ vadovas, taip pat einantis Lietuvos garbės konsulo Indijoje pareigas.

Jo šeimos įkurta ir valdoma Tailando plastiko pramonės milžinė „Indorama Ventures“ buvo viena iš pirmųjų investuotojų Klaipėdos LEZ, 2006 metais čia atidariusi savo pirmąją Europoje gamyklą. Šiandien „Indorama Ventures“ yra pasaulio PET plastiko industrijos lyderė, o Klaipėdos PET granulių gamykla – viena geriausius rezultatus rodančių įmonių bendrovėje, neseniai su Klaipėdos LEZ pasirašiusi tolesnės plėtros sutartį.

O. P. Lohia Lietuvoje lankėsi kaip vienas iš šių metų Lietuvos garbės konsulų suvažiavimo dalyvių. Konsulai anksčiau tą pačią savaitę dalyvavo priėmime pas šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri savo pranešime itin daug dėmesio skyrė ekonominiam bendradarbiavimui ir pakvietė konsulus aktyviai dalyvauti pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

Klaipėdoje konsulams buvo pristatytas šalies pramonės potencialas – Klaipėdos miestas, uostas ir laisvoji ekonominė zona. Klaipėdos LEZ įmonių veiklą ir galimybes pristatantis šou tapo finaliniu suvažiavimo renginiu.

Garbės konsulai skiriami siekiant plėtoti prekybinius, ekonominius, kultūrinius, mokslinius ir švietimo ryšius. Nemažai daliai jų šis vizitas buvo pirmoji kelionė į Lietuvą.

„Prisimenu, kad iš pradžių turėjau galimybę būti Baltarusijos garbės konsulu, tačiau mane labiau domino Lietuva, nes ji yra Europos Sąjungos narė“, – pasakojo Stanley Tai, Lietuvos garbės konsulas Malaizijoje, turintis plastiko gamybos įmonę. „Niekada nemaniau, kad Lietuva, valstybė su tokiu nedideliu gyventojų skaičiumi, turi taip gerai išvystytą pramonę – ir labai skirtingų sričių. Reikėtų labiau pasigilinti, tačiau pamatęs Klaipėdos LEZ ir pats pradėjau galvoti apie galimybę čia perkelti gamybą“.

Lankydamiesi Klaipėdoje, garbės konsulai taip pat susitiko su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku, uosto, savivaldybės ir Klaipėdos universiteto atstovais.

Plastiko pramonės įmonių apyvarta Klaipėdos LEZ pernai metais augo 18 procentų – iki 810 mln. eurų. Plastiko produktų eksporto vertė išaugo 14 procentų ir siekė 586 mln. eurų. Be Indorama Ventures, čia veikia dar viena pasaulinė PET lyderė – Neo Group bei kitos su plastiko ir chemijos industrija susijusios įmonės: Retal Baltic, Ani Plast, Pack Klaipėda, Mestilla.