„Retal Baltic“ į plėtrą investuos 4 mln. eurų

Plastiko plėvelės ir kamštelių gamybos įmonė „Retal Baltic“ pasirašė plėtros sutartį su Klaipėdos laisvąja ekonomine zona (LEZ) ir jau pradeda naujų pastatų projektavimo darbus. Papildomai įsigytame 1,8 ha sklype išdygs 4000 m2 sandėlis žaliavoms ir produkcijai bei naujos administracijos patalpos, skirtos laboratorijai.

Apyvartą augina eksportas

Klaipėdos LEZ įsikūrusi įmonė UAB „Retal Baltic“, gamina skaidrią, spalvotą ir metalizuotą A-PET plėvelę, naudojamą maisto bei kitų produktų pakuočių gamybai bei HDPE butelių kamštelius, naudojamus PET butelių sandarinimui.

Per pastaruosius penkerius metus „Retal Baltic“ apyvarta kasmet augo vidutiniškai 20 proc. ir šiais metais sieks 44 milijonus eurų. Nuo veiklos pradžios 2004 m. įmonės investicijos sudaro 26 mln. Eur, iš kurių 15,5 mln. Eur pritraukta per paskutiniuosius penkerius metus.

Per 2018–2019 metus planuojama investuoti 4 mln. Eur plėtros projekto įgyvendinimui.

„Didėjančią įmonės apyvartą lemia nuolatinės investicijos į pajėgumų didinimą, įsitvirtinimas esamose rinkose bei naujų galimybių paieška. Nuolat investuojame į naujų žaliavų ir technologijų testavimą, naujų dizainų kūrimą. Tai leidžia kurti vertę klientams bei auginti rinkos dalį. Pernai „Retal Baltic“ eksportas sudarė net 95 proc. visų pardavimų. Daugiausiai eksportuojame į Vokietiją, Šveicariją, Lenkiją, Suomiją ir Švediją. Taip pat dalis produkcijos iškeliauja ir į Afrikos šalis“, – sako Viktorija Jurevičiūtė, „Retal Baltic“ generalinė direktorė.

2017 m. pagaminta ir parduota 12 tūkst. tonų A-PET plėvelės ir 2,5 mlrd. vienetų HDPE kamštelių. Šiais metais investavus į 3 naujas gamybines linijas, HDPE kamštelių pardavimai išaugs 50 proc., taip pat planuojamas 12 proc. A-PET plėvelės pardavimų augimas.

Palankios sąlygos plėtrai

Pasak V. Jurevičiūtės, Klaipėdos LEZ teritorijoje sudarytos palankios sąlygos čia veikiančių įmonių plėtrai – kompanijos gali įsigyti tuščius sklypus, kurie jau yra parengti statyboms, išvystyta infrastruktūra, LEZ lanksčiai reaguoja į kiekvieno verslo poreikius.

„Įsigijome papildomos erdvės ir ketiname netrukus pradėti statyti sandėlį ir administracines patalpas. Planuojame, kad nauja investicija į šiuos pastatus padės optimizuoti logistinius kaštus bei taps pagrindu tolimesnei abiejų produktų gamybinių pajėgumų plėtrai“, – teigia įmonės generalinė direktorė.

Klaipėdos LEZ teritorijoje šiuo metu veikia 6 įmonės, susijusios su plastiko ir chemijos industrija. 2017 m. šių įmonių metinė apyvarta siekė 810 mln. Eur. Įmonių produkcija eksportuojama į Europos Sąjungos šalis, Skandinaviją, Afriką, Rusiją ir Baltarusiją. Eksportas siekia 586 mln. Eur.