Naujienos ir renginiai

2020-01-06

Įžanga į 2020-uosius su keliais žvilgsniais į praeitį ir ateitį – mūsų vadovo žodis

06 Sau 2020

Gerbiami kolegos ir draugai,

Atėjo 2020-ieji. Šis skaičius ir gražus, ir kartu simboliškas, nes beveik prieš 20 metų prisijungiau prie Klaipėdos LEZ projekto. Nors nuo pat pradžių žinojau, kad mūsų verslo bendruomenė pasieks 1 milijardo investuotojų apyvartą, tuomet nesitikėjau, kad šią sukaktį minėsime du kartus: prieš du dešimtmečius apie eurą kaip mūsų valiutą nė nesvajojome.

Nors aš jau matau, kad 2019 metai mūsų investuotojams ir vėl buvo rekordiniai, o 2020-ųjų prognozės taip pat rodo tolesnį augimą, svarbu pabrėžti, kad visa tai buvo ir bus pasiekta ne plaukiant pasroviui su teigiama ekonomika, o dėl strateginio mūsų bendruomenės mąstymo, pokyčių, inovacijų ir nuolatinės naujų galimybių paieškos.

Mūsų kalėdinėje vakaronėje dalyvavę kolegos jau žino, kad, kaip teigia už mane geresni ekonomistai, 2020-ieji ir tolesnė ateitis visame pasaulyje turi dar nemažai neatsakytų klausimų. Todėl negaliu žadėti visuotinio klestėjimo – panašu, kad įžengiame į neapibrėžtus ir iššūkių kupinus laikus. Gera žinia yra tai, kad būtent tokie laikai yra dėkingiausi tiems, kas mąsto strategiškiau ir kas dirba daugiau, o mūsų bendruomenė ir yra sudaryta iš būtent tokių žmonių ir įmonių.

Leiskite šį teiginį iliustruoti keliais pavyzdžiais iš 2019-ųjų. Mano akimis, didžioji dalis mūsų bendruomenės investicijų ir plėtros buvo susijusi su produktų, procesų ar požiūrio inovacijomis. Štai „GRH International“, mūsų naujausias investuotojas iš Monako, ką tik paskelbė, kad Klaipėdoje investuos ne tik į novatoriškų statybinių medžiagų gamybą, bet ir jų tyrimus – bendrovė įdarbins apie 50 klaipėdiečių. Taip pat dar visai neseniai džiaugiamės Estijos BLRT Grupp 20 mln. EUR investicija į prekybos, sandėliavimo ir gamybos patalpas mūsų teritorijoje. Iš pirmo žvilgsnio tai gali skambėti kaip įprasta plėtra, tačiau bendrovė iki šiol veikė riboto patekimo Klaipėdos uosto teritorijoje, tad plėtra pas mus mažų mažiausiai rodo išmintingą kompanijos siekį geriau aptarnauti klientus ir išplėsti jų ratą.

Pernai taip pat sužinojome apie „Vingės logistikos“ plėtros planus