Klaipėdos LEZ privalumai

Privalumai

Susisiekime

2018 m. Lietuva užėmė pirmąją vietą kaip patraukliausia vieta gamintojams Europoje, o pagal gamybinės rizikos indeksą jai skirta antroji vieta pasaulyje. O Klaipėda yra Lietuvos gamybinės veiklos centras, svariai prisidedantis prie šių įvertinimų.

Klaipėdos LEZ – tai vieta, kur visuomet vyksta veiksmas. Esame tinkamiausias pasirinkimas įmonėms, ieškančioms erdvės verslui, kurioje suteikiamos visos paslaugos ir infrastruktūra reikalinga sparčiam augimui ir eksportui.

Viršijame investuotojų lūkesčius. Mūsų rezultatai iškalbingi: 83 proc. esamų investuotojų viršijo savo augimo planus per pirmuosius dvejus veiklos Klaipėdos LEZ metus, o daugiau kaip pusė jų per pastaruosius 5 metus žymiai išplėtė savo gamybinius plotus ir infrastruktūrą.

Viena Klaipėdos LEZ sėkmės priežasčių yra tai, kad mes siūlome stulbinančią vietą bei sklypus su parengta naudoti infrastruktūra. Kadangi mūsų LEZ yra įsikūrusi pačioje Europos širdyje ir visai šalia šiauriausio neužšąlančio Baltijos uosto, visuomet lengvai pasieksite ES, Skandinavijos rinkas.

Klaipėdos LEZ vadovaujamės paprasta filosofija – tiesiog imamės ir padarome. Kaip ir Klaipėdos miestas – kalbame darbais.

Norite daugiau įrodymų?

 • 2017 m. „FDI Magazine“ „Global Free Zones of the Year 2017“ reitinge Klaipėdos LEZ gavo pirmąjį istorijoje ir vienintelį apdovanojimą už investuotojų įsikūrimo greitį.
 • 2018 m. „Cushman & Wakefield“ Gamybinės rizikos indekso ataskaitoje Lietuva buvo pripažinta geriausia ES ir viena patraukliausių pasaulyje šalių gamybos ir inžinerijos įmonėms.
 • Mes siūlome geriausią lengvatinių mokesčių vietą verslui su Skandinavijos, ES šalimis vystyti.

Greitas įsikūrimas ir spartus augimas

Greitas įsikūrimas ir spartus augimas

2017 m. fDi Magazine“ „Global Free Zones of the Year 2017“ [„Financial Times“] reitinge Klaipėdos LEZ gavo pirmąjį pasaulyje apdovanojimą už investuotojų įsikūrimo greitį. Norite sužinoti kodėl?

Mes galime pateikti Jūsų įmonei pritaikytus sprendimus, sudarančius sąlygas įsikurti ir pradėti veiklą vos per 3 dienas nuo Jūsų pirminės užklausos:

 • galimybė suteikti Jūsų verslui žemės sklypą ar patalpas su parengta naudoti infrastruktūra;
 • visokeriopa parama padedant Jums pradėti veiklą ir kuo palankiau įsikurti naujoje vietoje;
 • kontaktai su geriausiais verslo partneriais, padedančiais kurti verslą;
 • nuolatinės klientų aptarnavimo paslaugos visos Jūsų verslo veiklos Klaipėdos LEZ metu;
 • ir žinoma – patraukli Klaipėdos LEZ jau dirbančių įmonių ekosistema su daugiau kaip 100 čia investavusių ir dirbančių kompanijų.

Visa tai užtikrina, kad savo verslo augimui galėsite skirti daugiau laiko. Ir tai nėra tušti žodžiai. 83 proc. esamų klientų viršija savo augimo planus per pirmuosius 2 metus, o per pastaruosius 5 metus 50 proc. mūsų klientų gerokai išplėtė savo gamybinius plotus ir infrastruktūrą.

1

Lengvai pasiekiamos ES, Skandinavijos rinkos

Lengvai pasiekiamos ES, Skandinavijos rinkos

2018 m. Lietuva užėmė pirmąją vietą kaip patraukliausia vieta gamintojams Europoje, o pagal „Cushman & Wakefield“ gamybinės rizikos indeksą jai skirta antroji vieta pasaulyje. Tuo tarpu Klaipėdos LEZ yra Lietuvos gamybinės veiklos centras, kuriam priskiriama 3-5 proc. šalies eksporto. Mes galime suteikti Jums prieigą prie rinkų, kurios būtinos Jūsų verslo augimui ir plėtrai. Mūsų privalumai:

 • esame įsikūrę greta šiauriausio neužšąlančio Baltijos ir ES uosto
 • Mūsų kelių kokybė pripažinta geriausia Rytų ir Centrinėje Europoje pagal PEF leidinį „2017-2018 m. pasaulio konkurencingumo ataskaita“. Krovinio pristatymui į Skandinaviją tereikia vos 1 dienos, o pristatyti į bet kurią ES šalį pakanka ir 3 dienų;
 • turime tiesioginę geležinkelio jungtį su Klaipėdos uostu, taip pat lengvai pasieksite Latviją, Lenkiją, Vokietiją, Kazachstaną;
 • Palangos tarptautinį oro uostą automobiliu pasieksite per 30 min. – lėktuvu per 1-2 val. galite atsidurti tokiuose verslo centruose kaip Londonas, Kopenhaga, Oslas, Varšuva ar Ryga.
2

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų gausa

Aukštos kvalifikacijos darbuotojų gausa

Klaipėdos regione – puikus darbuotojų potencialas verslui plėtoti.

Tai paprasta. Klaipėda turi kvalifikuotų darbuotojų ir žino, kaip juos pritaikyti:

 • esame jaunų ir talentingų žmonių miestas – 45 proc. mūsų gyventojų yra jaunesni nei 40 metų;
 • turime 160100 darbingo amžiaus asmenų, šį skaičių kasmet papildo ne mažiau kaip 15000 universitetų ir kolegijų absolventų;
 • beveik 20 proc. darbingo amžiaus gyventojų dirba gamybos, 13 proc. – transporto ir logistikos sektoriuose.

Tinkamos žinios. Klaipėdos aukštosios mokyklos specializuojasi švietimo srityse, susijusiose su jūrų ir mechanikos inžinerija, metalo apdirbimu, logistika, maisto technologijomis ir tarptautiniu verslu.

3

Didelio tikslumo gamyba

Didelio tikslumo gamyba

Įsikūrę pas mus, gaunate reikiamą kokybę už norimą kainą. Klaipėdos LEZ rasite tikslumą, kokybę ir našumą bei konkurencingas komunalinių paslaugų kainas – visas reikiamas spartaus ir tvaraus gamybos augimo sudedamąsias dalis.

4

Optimizuotos verslo išlaidos

Optimizuotos verslo išlaidos

Klaipėdos LEZ galite pradėti veiklą išleisdami mažiau ir mėgautis daugybe puikių finansinių paskatų, kurios padės Jums augti. Mes siūlome:

Mokesčių lengvatas:

 • pelno mokesčio tarifas pirmus 10 metų siekia 0% ir kitus 6 metus – 7,5%. Minimalius reikalavimus atitinkančios investicijos yra 1 milijonas eurų gamybinei veiklai ir 100000 eurų bei 20 darbuotojų paslaugų įmonėms;
 • 0 proc. nekilnojamojo turto mokestis.

Galimybė gauti ES ir vietos paramos dotacijas verslui šioms veikloms:

 • pramonės mokslinių tyrimų ir plėtros veiklai – 50-70 proc.;
 • darbuotojų mokymų veiklai – 50-70 proc.

Kitos palankios mokesčių sąlygos:

 • investiciniame projekte dalyvaujantys subjektai gali sumažinti savo apmokestinamąjį pelną iki 50 proc. ilgalaikio turto įsigijimo išlaidų, jei jie atitinka tam tikrus reikalavimus;
 • mokslinių tyrimų ir plėtros išlaidos gali būti išskaičiuotos tris kartus per mokestinį laikotarpį tuomet, kai jos patiriamos.
5

Klaipėdos LEZ komandos dėka galime nesukti galvų ir turime galimybę skirti daugiau dėmesio savo darbuotojams ir gamybos kokybei.

Viktorija Jurevičiūtė
Generalinė direktorė

Klaipėdos LEZ – puikus vietos, infrastruktūros, paslaugų ir praktinių žinių derinys. Dėkojame Klaipėdos LEZ komandai už pagalbą ir paramą įsikuriant, gaunant reikalingus leidimus, dokumentus ir kitas paslaugas.

Jacob Huibert Dane
Focus Fabrication Group Generalinis direktorius

Plečiame savo veiklos Klaipėdos LEZ apimtis jau trečią kartą. Čia puiki geografinė padėtis ir lyderiaujančio verslo kaimynystė.

Tomas Rauckis
Generalinis direktorius

Buvome viena pirmųjų įmonių, siūlančių nuomotis naujai pastatytas komercinės ir pramoninės paskirties patalpas Lietuvoje. Darniai dirbame kartu siekdami Klaipėdos LEZ sukurti čia tikrą bendruomeniškumo jausmą.

James Andrew Clarke
Vykdomasis direktorius

Klaipėdos LEZ komanda aktyviai padeda klientams visuose projekto pradžios ir plėtros etapuose. Susitarkime dėl vizito, el. konsultacijos, laiško ar skambučio.

Rezervuokite konsultaciją