Naujienos ir renginiai

2021-04-26

AD REM LEZ pasirašė sutartį su Švedijos „PostNord“

26 Bal 2021

Klaipėdos LEZ veikianti 3PL logistikos, sandėliavimo, muitinės ir ekspedijavimo paslaugų kompanija UAB „AD REM LEZ“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su viena didžiausių Šiaurės šalių logistikos kompanijų „PostNord“. Ši partnerystė AD REM LEZ klientams suteiks galimybę iš vienų rankų gauti „paskutinės mylios“ pristatymo paslaugą Švedijos teritorijoje naudojantis nauja dalinių krovinių pristatymo linija Lietuva-Švedija.

Pasak AD REM LEZ direktoriaus Tomo Rauckio, Švedija istoriškai yra viena pagrindinių Lietuvos prekybos partnerių, o Lietuvos ir Šiaurės šalių verslo ryšiai pastaraisiais metais toliau stiprėjo. Su Švedijos rinka itin aktyviai bendradarbiauja Lietuvos statybos, baldų, tekstilės ir kiti sektoriai, tad poreikis siųsti prekes šia kryptimi kasmet vis auga. Pati AD REM LEZ per kelis praėjusius metus išplėtė savo paslaugų eksportą Švedijoje, iš Klaipėdos LEZ teikdama pridėtinės vertės logistikos paslaugas vienai didžiausių šios šalies el. komercijos bendrovių.

Dėl šių priežasčių klaipėdiečiai šiemet nutarė toliau plėsti savo veiklą Šiaurės šalyse bei kartu atverti naujų galimybių kitiems Lietuvos gamintojams, eksportuotojams ir importuotojams.

„Pasirašyta partnerystė su viena didžiausių, solidžiausių, Švedijos ir Danijos vyriausybių valdomų logistikos ir distribucijos bendrovių visų pirma sustiprins Lietuvos eksportuotojus. Švedijos prekių gavėjai paprastai kelia aukštus reikalavimus ne tik prekių gamintojui, bet ir prekes pristatančiai įmonei. Dažnai prašoma iš anksto suderinti pristatymo vietą, tikslų laiką, kreipiamas dėmesys į transporto priemonės ir net vairuotojo išvaizdą. Ieškojome stipraus, nepriekaištingą reputaciją turinčio ir visą Švedijos teritoriją padengti galinčio partnerio ir džiaugiamės, kad mūsų strategija bei vizija geriausiai sutapo su seniausia ir solidžiausia šio sektoriaus Skandinavijos kompanija“, – sako T. Rauckis.

Pagal bendrovių susitarimą, AD REM LEZ prisiima atsakomybę už krovinių surinkimą Lietuvoje ir pristatymą iki „PostNord“ terminalo Švedijoje per naują dalinių (LTL) krovinių liniją į Švediją – išvykimas iš Klaipėdos terminalo vykdomas kiekvieną darbo dieną (5 k. per savaitę). Švediją kroviniai pasieks per 2-3 darbo dienas, o „PostNord“ savo ruožtu atliks „paskutinės mylios“ pristatymą iki galutinio prekių gavėjo visoje Švedijos teritorijoje. Kadangi „PostNord“ veiklą vykdo visose Skandinavijos šalyse, AD REM LEZ planuoja iki šių metų galo panašiu principu pasiūlyti ir padėklinių krovinių paslaugą į Norvegiją.

Pasak T. Rauckio, ši paslauga bus aktuali visų tipų įmonėms, turinčioms interesų Švedijos rinkoje: mažesnėms, neturinčioms apimčių ar galimybių į Švediją siųsti pilno vilkiko, ir didžiosioms, pildančioms tikslinius ar mažesnius klientų užsakymus.

„Jausdami susidomėjimą ir vakuumą paletinių krovinių pristatymo paslaugos pasiūloje ir matydami mūsų reguliarių LTL linijų į Vokietiją, JK, Prancūziją ar Belgiją sėkmę, nusprendėme plėsti reguliarią paslaugą ir Skandinavijos kryptimi. Pilno vilkiko siuntimas riboją ne tik siuntėją, tačiau ir prekių gavėją, ypač kai pastarasis neturi poreikio ar sandėliavimo erdvių priimti pilną vilkiką. Tad galimybė gauti ir siųsti prekes mažomis siuntomis pagal poreikį yra patraukli daugeliui įmonių – tai leidžia pasiūlyti pirkėjams geresnes pirkimo sąlygas ir operatyvų pristatymą“, – tvirtina T. Rauckis.

AD REM LEZ yra viena iš AD REM grupei priklausančių įmonių, operuojanti nuosavus sandėlius Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, teikianti trečios šalies logistikos (3PL), sandėliavimo, muitinės tarpininkavimo ir ekspedijavimo paslaugas.  Visoje AD REM grupėje dirba apie 350 specialistų. Grupė valdo 30.000 kv. m modernaus ir skaitmenizuoto sandėliavimo ploto Klaipėdoje ir dar 40.000 kv. m Vilniuje. AD REM LEZ yra Lietuvos ir tarptautinių logistikos asociacijų narė, Švedijos prekybos rūmų Lietuvoje narė, veikla sertifikuota ISO 9001:2015, bei įvertinta mutininės Įgaliotojo ekonominių operacijų vykdytojo statusu AEO sertifikatu. Bendrovė perka 100% atsinaujinančią energiją.

„PostNord“ yra Švedijos ir Danijos vyriausybėms priklausanti transporto, logistikos ir el. komercijos paslaugų kompanija, veikianti Skandinavijos šalyse. 2020 m. bendrovės pajamos sudarė 38,73 mlrd. SEK (apie 3,8 mlrd. EUR) arba 3,7% daugiau nei 2019 m. „PostNord“  pirmtakė Švedijoje buvo įkurta 1636 m.

Follow us on Linked In