Naujienos ir renginiai

2020-02-24

Augantis Vokietijos kapitalo “Baltijos Eukutecas” žvalgosi klientų ir Lietuvoje

24 Vas 2020

2013 m. Klaipėdoje įkurta Vokietijos elektros komponentų kompanijos “Werner Wirth” dukterinė įmonė UAB “Baltijos Eukutecas” pernai peržengė 100 darbuotojų slenkstį, o klaipėdiečių pajamos per praėjusius metus paaugo 45% iki 2,11 mln. EUR. Laidų rinkinius elektriniams automobiliams, dviračiams ir medicininei įrangai gaminanti įmonė pastaraisiais metais džiaugiasi augančia paklausa Vokietijoje, kurią daugiausia lemia elektrinio transporto populiarėjimas, tačiau nuo 2018 m. “Baltijos Eukutecas” pradėjo dirbti ir su Lietuvos klientais bei tikisi tolesnio pardavimų vidaus rinkoje augimo.

Hamburge nuo 1965 m. veikianti “Werner Wirth” kompanija į Lietuvą su “Baltijos Eukuteco” prekės ženklu įžengė 2013 m. rudenį, šį vokiečių sprendimą lėmė patogus susisiekimas ir efektyvi darbo jėga Klaipėdoje.

Iki 2018 m. vidurio bendrovė nuomojo patalpas „Baltijos Laivų Statykloje“, tačiau augant gamybos apimtims ir darbuotojų skaičiui, “Baltijos Eukutecas” nutarė persikelti į modernų “FlexStart” pastatą Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Šiuo metu įmonė dirba 101 specialistas, o 2 mln. EUR apyvartą pernai viršiję klaipėdiečiai šiemet prognozuoja dar bent 20% sieksientį augimą.

Ina Vaicekauskienė, “Baltijos Eukuteco” direktorė, pasakoja, kad istoriškai Klaipėdos įmonės pardavimais rūpinasi motininė kompanija Vokietijoje, o pagrindinis klaipėdietiškos produkcijos užsakovas yra Vokietijos koncernas “BROSE”, gaminantis elektrinius dviračius. Vis dėlto klaipėdiečiai turi laisvę ir patys ieškoti klientų, todėl nuo užpraeitų metų “Baltijos Eukuteco” pardavimų portfelyje atsirado ir keli lietuviški vardai: elektrobusus “Dancer” kurianti Lietuvos ir Vokietijos kapitalo UAB “Vėjo projektai”, Norvegijos kapitalo elektronikos komponentų gamintoja UAB “Etman” ir Vokietijos kapitalo elektronikos inžinerijos sprendimų įmonė UAB “EPH Elektronik” iš Šilutės.

“Visuomet yra geriau turėti įvairesnį klientų portfelį. Šiuo metu mūsų apyvarta su Lietuvos įmonėmis siekia apie 6%, tačiau tikime, kad ji didės. Manome, kad prie mūsų augimo Lietuvos rinkoje turėtų svariai prisidėti netolimoje ateityje įsibėgėsianti “Dancer” elektrobusų gamyba, tačiau žvalgomės ir kitų klientų. Turime galimybę ne tik gaminti aukščiausios kokybės produkciją pagal svarbiausius ISO standartus, bet ir padėti savo klientams, konsultuoti juos kuriant produkciją inžineriniais klausimais, taip pat atlikti bandymus – tiek patys, tiek bendradarbiaudami su mūsų motinine įmone Vokietijoje”, – kalba I. Vaicekauskienė.

Pasak jos, būtent toks scenarijus nutiko ir dirbant su “Dancer” elektrobusų kūrėjais: pirmasis laidų rinkinių prototipas jiems buvo pagamintas su “Baltijos Eukuteco” kolegų Hamburge pagalba, o kiti trys prototipai – jau savarankiškai Klaipėdoje. Bendrovė džiaugiasi Lietuvoje pastaraisiais metais sparčiai augančia automobilių ir elektronikos komponentų pramone, tačiau “Baltijos Eukutecas” taip pat turi patirties ir siūlys galimybes Lietuvos kompanijoms, dirbančioms medicininės įrangos, lazerinių spausdintuvų, gaminių užliejimo plastiku, mikroschemų litavimo ir kitose srityse.

Klaipėdos LEZ “Baltijos Eukutecas” yra viena iš 4 teritorijoje veikiančių Vokietijos kapitalo bendrovių. Laisvojoje zonoje Vokietijos kapitalui taip pat atstovauja “Vėjo projektai”, “HeidelbergCement” ir vasarį apie investiciją paskelbusi polimerų gamybos milžinė REHAU.

Follow us on Linked In