Elektrinės transporto priemonės ir komponentai

Yazaki“, pasaulyje pirmaujanti Japonijos automobilių pramonės tiekėja, nutarė įsikurti Klaipėdos LEZ dar 2003 metais. Bendrovė nusprendė būtent čia pradėti elektros instaliacijos sistemų gamybos veiklą, pasitelkdama Klaipėdos talentus bei pasinaudodama patogaus susisiekimo su Skandinavija ir Vakarų Europa, daugiausia Vokietija ir Prancūzija, privalumais.

Yazaki“ tereikia ne daugiau kaip 5 dienų įvykdyti bet kokį „Volvo“ užsakymą, pradedant nuo techninės užduoties sukūrimo ir baigiant pristatymu į sunkvežimių gamyklą Geteborge, Švedijoje. Pastaruoju metų ši įmonė pradėjo projektą su kitu stambiu klientu – „Mercedes Benz“ ir šio projekto rėmuose sugebėjo įdarbinti 200 žmonių vos per 2 mėnesius.

Didžiosios Britanijos bendrovė „Albright Lietuva“ 2008 metais pasekė „Yazaki“ pavyzdžiu ir atidarė savo antrą tarptautinę gamyklą, siekdama tiekti elektros jungiklius ir kontaktorius automobilių pramonei Europos rinkose.

Pastaraisiais metais elektra varomų transporto priemonių ir jų komponentų gamyba Klaipėdos LEZ augo gana sparčiai – lietuviai “Vėjo projektai” sukūrė sukūrė elektra varomą autobusą “Dancer”, taip pat LEZ sulaukėme naujo nario iš Vokietijos – bendrovės „Baltijos Eukutecas“, kuri, be savo klientų Vakaruose, yra ir pagrindinė „Dancer“ elektros instaliacijos sistemų tiekėja.

Mūsų ryžtingi ir kvalifikuoti darbuotojai nepatiria jokių sunkumų atitikdami aukštus „Albright“ ir mūsų klientų standartus.

Ramūnas Barcevičius
Generalinis direktorius

Klaipėdos LEZ pasirinkome gaminti Klaipėdos talentų sukurtam lengviausiam pasaulio elektriniam autobusui. Klaipėda mums suteikia puikią bazę inovatyviam verslui: galimybę vystyti tyrimus, gamybą, testuoti ir eksportuoti.

Alvydas Naujėkas
Generalinis direktorius

Mus sužavėjo puiki infrastruktūra, sunkiajam transportui pritaikyti keliai bei neįtikėtinai patraukli aplinka, daranti puikų įspūdį mūsų verslo svečiams.

Ina Vaičekauskienė
Generalinė direktorė

 

Elektrinių transporto priemonių ir jų komponentų sektorius Klaipėdos LEZ:

  • Veiklos ir produktai: MTEP, produktų kūrimas ir projektavimas, elektros instaliacijos sistemų kūrimas ir surinkimas, akumuliatorių atjungimo jungikliai, DC kontaktoriai, pramoninis siuvimas, transporto priemonių salonų apmušalai ir įrengimas, transporto priemonių komponentų bandymai ir ES sertifikavimas.
  • Pagrindiniai klientai: „Volvo Trucks“, „Renault Trucks“, „Mercedes Benz“, „Toyota“, „Daimler“.
  • Pagrindinės eksporto rinkos: Vokietija, Prancūzija, Danija, Kinija, Japonija, JK, Nyderlandai ir kitos Vakarų Europos šalys.
  • Metinė LEZ veikiančių pramonės įmonių apyvarta 2018 m.: siekė 81 mln. EUR
  • Eksporto vertė 2019 m.: 49,3 mln. EUR