Naujienos ir renginiai

2020-12-22

Kilnus gestas virto nauja verslo niša

22 Gru 2020

Klaipėdos LEZ veikianti butelių kamštelių ir maistinės plėvelės gamintoja UAB „RETAL Baltic Films“ kovo mėnesį atkreipė šalies dėmesį pačioje pandemijos pradžioje paaukojusi 3 tonas retų medžiagų iniciatyvinei grupei, kuri gamino ir medikams dalijo apsauginius veido skydelius. Šiandien bendrovė džiaugiasi, kad šis sprendimas ne tik padėjo visuomenei sudėtingu laikotarpiu, bet ir per vasarą leido atverti naują komercinę nišą. 

Kovo mėnesį, daugiausia nerimo ir nežinomybės kėlusiu pandemijos laikotarpiu, technologijų kūrėjų bendruomenės „Robotikos mokykla“ nariai internete išplatinimo prašymą prisidėti prie apsauginių skydelių medikams gamybos iniciatyvos. Jaunieji inžinieriai sukūrė rėmelius, tačiau jiems tuo metu itin trūko svarbiausios sudėtinės dalies – tvirtų, skaidrių, nerasojančių, akis ir veidą dengiančių plastikinių skydelių.

Šį prašymą išgirdo „RETAL Baltic Films“. Pagal „Robotikos mokyklos“ poreikius pakoregavus gamybinius procesus, bendrovė pagaminto veido skydeliams tinkamą naudoti plėvelę. Tad iniciatyvių kūrėjų bendruomenės dėka iš jos buvo pagaminta daugiau kaip 70 tūkst. skydelių, kurie buvo neatlygintinai išdalinti Lietuvos medikams ir kitiems profesionalams.

„RETAL Baltic Films“ regiono pardavimų vadovė Indrė Bagdonaitė pasakoja, kad kovo-balandžio mėnesiais šios APET plėvelės paklausa visame pasaulyje buvo milžiniška, medžiagos trūko, todėl kompanija džiaugėsi galėdama neatlygintinai padėti mūsų kūrėjų bendruomenei ir medikams. Vėliau, vasarą, paklausa šiai medžiagai nuslūgo, tačiau rinkoje atsirado naujų jos panaudojimo būdų, pvz., gaminant permatomus apsauginius skydus, naudojamus parduotuvėse, maitinimo įstaigose, biuruose ir kitose klientų aptarnavimo vietose. Didžiąją dalį plėvelės šiems didiesiems apsauginiams skydams kompanija eksportavo.

Pasak I.Bagdonaitė, sužinojusi informaciją apie „RETAL Baltic Films“ veiklą, vasarą į bendrovę dėl didelės apimties komercinių užsakymų šiai plėvelei kreipėsi Švedijos pakuotės sprendimų kompanija „INP Forpackningar“, taip pat dar vienas stambus, bet konfidencialus užsakovas.

„Žinoma, pavasarį negalvojome apie komercinius šio produkto aspektus – specializuojamės maistinėje plėvelėje ir butelių kamšteliuose. Tačiau tikrai džiaugiamės, kad likę neabejingi medikams, įgytą techninę ir projektinę patirtį vėliau panaudojome ir komerciniams projektams. Šiuo metu apsauginė plėvelė skydams ir skydeliams sudaro ne daugiau kaip 5% visų mūsų gamybos apimčių, bet jei aplinka keistųsi, būtume pasiruošę vėl suaktyvinti šį naują segmentą – aukoti medikams bei saugiai ir patikimai tiekti produkciją rinkos dalyviams“, – teigia I.Bagdonaitė.

Per šiuos metus papildomi kontraktai tokios rūšies plėvelei sudaro daugiau kaip 700 tonų. Iš viso bendrovė šiemet prognozuoja pagaminsianti beveik 25  tūkst. tonų produkcijos, daugiausia maistinės plėvelės ir butelių kamštelių.

Pasak I.Bagdonaitės, apsauginiams skydeliams naudojama APET (amorfinis polietileno tereftalatas arba amorfinis PET) medžiaga pasižymi ne tik puikiais cheminiais parametrais, tvirtumu, lengvumu bei patogia priežiūra, bet yra ir tvari. Visų pirma, skydelius iš APET galima naudoti daug kartų juos išplaunant, o pati APET medžiaga yra 100% perdirbama.

„RETAL Baltic Films“ priklauso tarptautinei grupei „RETAL Industries Ltd.“, gaminančiai aukštos kokybės polietileno tereftalato (PET) pakuotės sprendimus, įskaitant ruošinius, kamštelius, tarą ir plėvelę. RETAL grupė eksportuoja produkciją į daugiau kaip 60 pasaulio valstybių. Lietuvoje RETAL grupei taip pat priklauso PET gamintoja UAB „NEO GROUP“ ir Lentvaryje veikianti PET ruošinių gamintoja UAB „RETAL Lithuania“.

Follow us on Linked In