Naujienos ir renginiai

2021-03-18

Logistikos sektoriuje žiba sandėliavimo bendrovių rezultatai

18 Kov 2021

Nors praėjusiais metais traukėsi bendros Lietuvos logistikos sektoriaus pajamos ir pelnas, kai kurie šio sektoriaus segmentai – pirmiausia sandėliavimo verslas – išgyveno gana neblogus metus, rašo “Verslo žinios”.

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, transporto ir saugojimo sektoriaus bendros pajamos pernai sumažėjo 3,5%, o ikimokestinis pelnas – 25,7%.

Šiame kontekste išsiskyrė sandėliavimo bendrovės, kurios abu šiuos rodiklius praėjusiais metais augino maždaug dešimtadaliu.

Neskaitant siuntų bendrovių, kurioms milžinišką postūmį suteikė dėl pandemijos išaugęs e. prekybos srautas, sandėliavimo įmonės logistikos sektoriuje buvo vienintelės, kurioms praėjusieji metai buvo visais aspektais geresni nei 2019-ieji. Sandėliavimo segmento pajamos Lietuvoje per metus išaugo 10% iki 5,1 mlrd. EUR, o pelnas didėjo 9,9%.

Algimantas Bluškis, Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios sandėliavimo bendrovės „Vingės logistika“ direktorius, sako, kad sujudimas rinkoje praėjusiais metais buvo išties juntamas, bendrovė sulaukė daugiau nei įprastai potencialių klientų užklausų.

Tačiau pasinaudoti šia situacija „Vingės logistika“ negalėjo, nes beveik visas jos valdomas kiek daugiau nei 20.000 kv. m sandėliavimo plotas yra skirtas dviem Klaipėdos LEZ veikiantiems klientams.

Šios bendrovės per pandemiją gamybos nestabdė, todėl, sako A. Bluškis, ir „Vingės logistikos“ veiklos rezultatai išliko maždaug 2019-ųjų lygyje. Užpernai bendrovė gavo 3,44 mln. Eur pajamų ir uždirbo 551.545 Eur grynojo pelno.

Šiuo metu „Vingės logistika“ yra pradėjusi įgyvendinti 12 mln. Eur vertės investicinį projektą, kuriuo sandėliavimo plotas bus išplėstas dvigubai.

Pasak A. Bluškio, sprendžiant iš pernai gautų užklausų skaičiaus, jei plėtra butų įgyvendinta anksčiau, visą papildomą plotą būtų pavykę išnuomoti, tik „sunku pasakyti, kaip ilgai ir kaip stabiliai“.

„Pernai augimo nefiksavome, nes tam paprasčiausiai neturėjome pajėgumų. Todėl ir plečiame savo ribas, kad turėtume, kur augti. Dalis naujo ploto bus skirta esamiems klientams, daliai ieškosime naujų“, – pasakoja „Vingės logistikos“ vadovas.

Pasak jo, pastaruoju metu ima ryškėti tendencija, kad gamintojai yra vis labiau linkę orientuotis į pagrindinį savo verslą, šalutines veiklas, įskaitant sandėliavimą, palikdami specializuotiems ir profesionaliems paslaugų teikėjams, tad šis reiškinys taip pat atveria plėtros galimybių: ne tik plečiant sandėliavimo plotus, bet ir paslaugų spektrą, pavyzdžiui, siūlant tokius sprendimus kaip specializuotas tranzitu gabenamų prekių žymėjimas.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas džiaugiasi sandėliavimo bendrovių ir “Vingės Logistikos” rezultatais. Pasak jo, iš dalies apmaudu, kad kompanija neturėjo galimybės pilnai pasinaudoti pernykščiais pokyčiais rinkoje, tačiau didžiulės Klaipėdos LEZ verslo bendruomenės kaimynystė ir verslo partnerystės ilguoju laikotarpiu visada yra teigiamas faktorius.

“Daugybė mūsų teritorijos bendrovių yra viena kitos partnerės ir klientės, o tai lemia efektyvumą ir stabilumą. Džiaugiuosi, kad “Vingės Logistika” numato ir vykdo plėtrą, leisiančią jai tiek išplėsti esamas partnerystes, tiek pasinaudoti naujomis verslo galimybėmis”, – teigia E. Kiudulas.

Follow us on Linked In