Naujienos ir renginiai

2020-11-09

Nauja „RETAL Baltic Films“ laboratorija padės kurti tvaresnes pakuotes

09 Lap 2020

Klaipėdos LEZ veikianti maistinės APET plėvelės ir butelių kamštelių gamintoja UAB „RETAL Baltic Films“ užbaigė 1 mln. EUR vertės investicijų į laboratorijos plėtrą projektą. Atnaujinta laboratorija bendrovei leis imituoti savo klientų gėrimų bei maisto produktų pakavimo procesą naudojant įmonės gaminamus pakuotės elementus bei šitaip greičiau tirti ir rinkai pasiūlyti tvaresnes pakuotės naujoves.

„RETAL Baltic Films“ nuo 2016 m. Klaipėdoje jau vystė mokslinius tyrimus bei produkcijos testavimo projektus, o per šį laiką bendrovės laboratorija įgijo vieno didžiausių pasaulio gėrimų gamintojų sertifikatą. „RETAL Baltic Films“ ligšioliniai mokslinių tyrimų pajėgumai bendrovei sėkmingai leido vystyti pritvirtinamų kamštelių (angl. tethered caps) tyrimus, kūrimą ir testavimą, šitaip prisidedant prie didesnio kiekio pakuotės elementų grąžinimo perdirbimui ir įgyvendinant ES vienkartinių plastiko gaminių direktyvos tikslus.

Vis dėlto matydama laboratorijos svarbą ir indėlį į rinkai reikalingų bei tvaresnių produktų vystymą, kompanija priėmė sprendimą plėsti savo tyrimų pajėgumus. Dėl šios priežasties šiemet buvo užbaigtas laboratorijos patalpų plėtros projektas bei dalies naujos laboratorijos įrangos pirkimai. Visą suplanuotą įrangą į Klaipėdą „RETAL Baltic Films“ planuoja atsigabenti ir įdiegti iki antro ateinančių metų ketvirčio.

Šiame etape į laboratorijos patalpas ir įrengimą investuota 1 mln. EUR, o pirmame etape nuo 2016-ųjų į įrangą investuota 800 tūkst. EUR. Ateinančiais metais įmonė ketina įsigyti papildomos laboratorijos įrangos už dar 700 tūkst. EUR.

Viktorija Grižienė, „RETAL Baltic Films“ generalinė direktorė, komentuoja, kad naujoji laboratorija bendrovei leis plėsti tyrimus kamštelių srityje bei atvers visiškai naujas galimybes maistinės plėvelės segmente.

„Kamštelių srityje jau anksčiau buvom tapę ne tik visos tarptautinės RETAL grupės tyrimų centru, bet ir esame užmezgę solidžias partnerystes su trečiosiomis šalimis. Visą pasaulį šiuo metu domina galimybė kamšteliuose ir butelių ruošiniuose naudoti daugiau perdirbtų bei tvaresnių medžiagų, o laboratorijoje galime kiekvieną idėją ir galimybę ištestuoti imituodami pilną pakavimo procesą, atkartodami mūsų klientų ir užsakovų turimas sąlygas ar technologijas. Dar daugiau naujų galimybių matome maistinės plėvelės srityje. Šiandien daugelį rinkoje esančių maisto pakuočių sudaro skirtingų gamintojų tiekiami komponentai, dėl ko nėra užtikrinimas optimalus jų suderinamumas, funkcionalumas, tvarumas bei galimybės tobulinti pakuotę. Naujojoje laboratorijoje galėsime kurti bei klientui siūlyti optimalesnį, tvaresnį ir geriau perdirbamą produktą“, – sako V. Grižienė.

Atnaujintoje laboratorijoje šiuo metu nuolat dirba 5 tyrėjai, ja naudojasi ir dar 5 kompanijos kokybės skyriaus specialistai. Laboratorijoje taip pat epizodiškai dirba kitų RETAL grupės įmonių atstovai, kitų įmonių profesionalai bei akademinės bendruomenės atstovai.

Kartu su laboratorija „RETAL Baltic Films“ užbaigė ir 3,5 mln. EUR vertės sandėliavimo patalpų plėtros ir automatizavimo projektą. Naujieji sandėliai ir skaitmenizuoti jų procesai bendrovei leis pasiekti didesnį veiklos efektyvumą.

„RETAL Baltic Films“ prognozuoja, kad šiemet gaus 47 mln. EUR pajamų ir uždirbs 3,4 mln. EUR pelno, o gamybos apimtys šiemet augs 14% iki 25,5 tūkst. tonų. 2021-iesiems bendrovė prognozuoja 50 mln. EUR pajamų, gamybos apimčių augimą 17% iki 29,8 tūkst. tonų ir 3,8 mln. EUR pelno. Nors pastarieji keli metai pasižymėjo nestabiliomis žaliavų kainomis, bendrovė džiaugiasi didėjančiu pelningumu ir augančiomis gamybos apimtimis.

Follow us on Linked In