Naujienos ir renginiai

2020-08-05

„NEO GROUP“: investicijos tęsiamos ir sumažėjus apyvartai

05 Rgp 2020

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje vieną didžiausių Europoje PET granulių gamyklą valdančios UAB „NEO GROUP“ 2019 m. pajamos audituotais duomenimis sudarė 508,7 mln. EUR arba 6% mažiau nei prieš metus. Nepaisant šio rezultato ir pandemijos į rinką įnešto neapibrėžtumo, „NEO GROUP“ nekeičia savo ankstesnių investicinių planų mokslinių tyrimų, perdirbimo technologijų, žaliosios energetikos ir rinkos edukacijos srityse.

Didžiausią įtaką „NEO GROUP“ apyvartos sumažėjimui turėjo dar praėjusiais metais prasidėjęs pagrindinių kompanijos naudojamų žaliavų kainų mažėjimas, atsispindintis daugelio PET gamintojų kainodaroje. Kita vertus, dar 2018-aisiais užbaigusi 50 mln. EUR vertės trečiosios gamybinės linijos projektą, pernai „NEO GROUP“ išnaudojo naujus pajėgumus ir pagamintos produkcijos kiekį padidino 14%. Daugiau kaip tris ketvirtadaliai pagamintos produkcijos buvo skirta eksportui, didžioji dalis (85%) realizuota ES rinkoje.

Ruslanas Radajevas, „NEO GROUP“ generalinis direktorius, komentuoja, kad kompanijai pernai pavyko sėkmingai išnaudoti padidintus gamybinius pajėgumus, bet šių metų rezultatų „NEO GROUP“ kol kas nesiryžta prognozuoti.

„Išskyrus trumpus logistinės grandinės sutrikimus pavasarį, gamybą iki šiol vykdome daugiausia pilnu pajėgumu, nes mūsų produktas yra svarbi maisto pramonės dalis, o vartotojai šiuo pandemijos laikotarpiu ieško saugumo ir ilgesnio produktų galiojimo laiko. Siekiame išlaikyti stabilią, nenutrūkstamą veiklą, patenkinti rinkos poreikius, užtikrinti maksimalų saugumą mūsų darbuotojams ir partneriams. Nepaisant to, rinkoje dar tvyro nemažai neapibrėžtumo, tačiau mes neatšaukėme nei jau pradėtų, nei anksčiau suplanuotų investicinių projektų žaliosios energetikos, su panaudotos pakuotės perdirbimu susijusių technologijų, žiedinės ekonomikos ar rinkos edukacijos srityse“, – tvirtina R. Radajevas.

Šių metų pabaigoje „NEO GROUP“ planuoja paleisti 1 MW galios saulės jėgainę. Jau anksčiau, vystydama efektyvaus ir tvaraus išteklių naudojimo strategiją, kompanija buvo perėjusi prie atsinaujinančios energijos: gamybos procesui užtikrinti reikalinga elektros energija yra žalioji, didžioji reikiamos šilumos dalis gaunama deginant kietąjį biokurą.

Antroje šių metų pusėje kompanija taip pat planuoja pristatyti ir komercinėje gamyboje pradėti taikyti pastaruosius keletą metų kurtą pažangiąją antrinės PET žaliavos perdirbimo technologiją, leisiančią gamyboje naudoti mažiau iškastinių žaliavų.

Pastaruosius metus įmonė bendradarbiavo su Klaipėdos Baltijos gimnazijos inžinerine klase, kurios dalyviai visus mokslo metus tyrinėjo statybų pramonėje naudojamo poliolio – medžiagos iš perdirbto plastiko – gamybos procesą. „NEO GROUP“ taip pat dalyvavo tobulinant ir reitinguojant inžinerinių studijų programas universitetuose, rengė ekskursijas jaunimui ir bendruomenių atstovams. Visas šias ir kitas iniciatyvas žiedinės ekonomikos populiarinimo ir rinkos švietimo srityje kompanija planuoja tęsti.

„Vienas didžiųjų pastarųjų metų iššūkių mūsų rinkoje yra visuomenės nuomonė plastikų klausimais. Visuomenė yra linkusi visų rūšių plastikus suplakti į vieną, nors mūsų gaminamas PET yra vienas nedaugelio pilnai perdirbamų plastikų, turintis geriausiai išplėtotą surinkimo infrastruktūrą Europoje ir mažiausią įtaką aplinkai vertinant visą pakuotės gyvavimo ciklą. Nepaisant to, rinkoje tebetrūksta perdirbimui ir naudojimui maisto pramonėje tinkamo antrinio PET, todėl skatinsime tiek vartotojų sąmoningumą, tiek tolesnį rūšiavimo sistemos vystymą, tiek ir toliau investuosime į naujų perdirbimo būdų paiešką ir kūrimą“, – sako R. Radajevas.

Pasak jo, „NEO GROUP“ supranta pasaulinius aplinkosaugos iššūkius ir pritaria jų sprendimui.

„Šiandien vartotojai ir vyriausybės geriausiai prie to prisidėtų užtikrindami visus įmanomus būdus plastiko atliekas rūšiuoti ir paversti jas žaliava. Mūsų kompanija įsipareigoja dėti maksimalias pastangas toliau tobulinant pakuotės perdirbimo ir didesnio antrinės žaliavos panaudojimo gamyboje sritis. Perdirbtas PET produktas visada bus žymiai draugiškesnis aplinkai nei neperdirbtas ir geriausiai atitiktų žiedinės ekonomikos principus“, – sako „NEO GROUP“ vadovas.

Follow us on Linked In