Naujienos ir renginiai

2020-09-22

„RETAL Baltic Films“ didina gamybos apimtis


22 Rgs 2020

Klaipėdos LEZ veikianti maistinės APET plėvelės ir HDPE kamštelių gamintoja „RETAL Baltic Films“ pirmą šių metų pusmetį pagamino 16% daugiau produkcijos ir, nepaisant pandemijos nulemto paklausos bangavimo, bei prognozuoja teigiamą visų 2020-ųjų rezultatą.

Viktorija Grižienė, „RETAL Baltic Films“ generalinė direktorė, komentuoja, kad šiemetinė verslo aplinka nepakeitė bendrovės strateginių ir investicinių planų, o pirmo šių metų pusmečio rezultatas yra teigiamas.

„Pernai paleidome po vieną naują plėvelės ir kamštelių liniją, todėl šiemet matome, kad šios investicijos pradeda dirbti – didėja gamybos apimtys, gerėja finansinis rezultatas, įskaitant pelningumą. Šiemet modernizuojame ir vieną senesnę plėvelės liniją. Per visus šiuos metus planuojame 35% padidinti plėvelės gamybos apimtis, tiesa, dėl pasaulinių aplinkybių kamštelių apimtys šiemet gali likti 2019-ųjų lygyje“, – sako V. Grižienė.

Pasak jos, pandemijos metu pastebimai augo maistinės plėvelės segmentas, tačiau rinkoje išlieka nemažai neapibrėžtumo ir svyravimų, ypač kamštelių segmente, vartotojams renkantis didesnę tarą ir silpstant turizmui. Kita vertus, pandemijos metu paaukojusi dalį medžiagų ir žaliavų apsauginių skydelių gamybai, šiuo metu „RETAL Baltic Films“ šiame segmente jau turi solidžių tarptautinių komercinių užsakymų.

Šiemet „RETAL Baltic Films“ planuoja užbaigti ir pernai pradėtą 4,5 mln. EUR vertės administracinių, sandėliavimo ir laboratorijos patalpų plėtros projektą. Būtent su laboratorijos veikla kompanija sieja savo tolesnes ambicijas bei produktų portfelio plėtrą. Bendrovė taip pat planuoja didinti edukacinės veiklos mastus.

„Pandemija vartotojams priminė plastikinės pakuotės privalumus, tačiau esame ištikimi savo įsipareigojimams tvarumo srityje. Jau kurį laiką turime galimybę visą plėvelės produkciją gaminti iš 100% perdirbtos PET žaliavos, dalis mūsų klientų ja naudojasi. Visgi siekiant žiedinės plastikų ekonominės tikslų, atsakingas vartotojų elgesys ir valstybių veiksmai tampa dar svarbesni. Tinkamai rūšiuojant, surenkant ir perdirbant plastiką, ne tik mažėja aplinkos tarša, bet ir gamintojams atsiranda dar daugiau tvarios bei patrauklios žaliavos“, – tvirtina V. Grižienė.

Audituotais duomenimis, 2019 m. „RETAL Baltic Films“ apyvarta siekė 45,7 mln. EUR arba 4,7% mažiau nei ankstesniais metais. Įmonės pelnas pernai išliko identiškas 2018-ųjų rezultatui ir sudarė 1,78 mln. EUR. Bendrovės pagamintos produkcijos kiekis per praėjusius metus taip pat praktiškai nepakito ir siekė 22,9 tūkst. tonų.

Šių metų rugpjūtį įmonė pakeitė savo pavadinimą. Iki šiol bendrovė vadinosi „RETAL Baltic“. Jau kurį laiką bendrovės kamštelių ir plėvelės centrai veikė kaip du nepriklausomi pelno centrai su atskiromis plėtros strategijomis, o įmonės pavadinimo keitimas atspindi ateities orientaciją. Nepaisant naujajame pavadinime minimos vienos veiklos srities, jos šiuo metu sudaro apylygę bendrovės portfelio dalį bei abi bus vystomos toliau.

„RETAL Baltic Films“ priklauso tarptautinei grupei „Retal Industries Ltd.“, gaminančiai aukštos kokybės polietileno tetraftalato (PET) pakuotės sprendimus, įskaitant ruošinius, kamštelius, tarą ir plėvelę. RETAL grupė eksportuoja produkciją į daugiau kaip 60 pasaulio valstybių.

Follow us on Linked In