Naujienos ir renginiai

2020-06-30

Seimas nustatė naujas lengvatas dideliems investuotojams

30 Bir 2020

Siekdamas skatinti investicijas į didelius projektus, Lietuvos Seimas priėmė Investicijų įstatymo pataisas, stambiems investuotojams numatančias 20 metų nulinį pelno mokesčio tarifą bei greitesnes statybų ar darbo užsieniečiams leidimų gavimo procedūras, praneša 15min.lt portalas.

Tikimasi, kad nauji kriterijai leis pritraukti daugiau didelių investuotojų į visą Lietuvą.

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas BNS teigė, kad pakeitimai bus naudingi Lietuvos investicinei aplinkai. 

„Padidins mūsų konkurencingumą regione“, – sakė ministras. 

Duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų, gamybos investicijos stambiais projektais būtų pripažinti, jeigu investuotojas bent per penkerius metus bet kuriame šalies rajone investuotų 20 mln. eurų ar daugiau bei sukurtų bent 150 darbo vietų, o vien Vilniaus mieste – atitinkamai 30 mln. eurų ir 200.

Tokiems investuotojams bus taikomos greitesnės procedūros, pavyzdžiui, jei greičiau gaus statybų leidimus, leidimus dirbti užsieniečiams, jie 20 metų nemokės pelno mokesčio.

Tiesa, specialios investavimo ir verslo sąlygos stambiems projektams bus taikomos tik tada, kai dėl jų bus susitarta investicijų sutartyje.

Seimas taip pat įpareigojo valstybės institucijas paslaugas projektams LEZ veikiančioms įmonėms suteikti prioriteto tvarka per tris darbo dienas. Stambių investuotojų ir LEZ veikiančių įmonių darbuotojai galės kelis kartus greičiau gauti kai kurias paslaugas, pavyzdžiui, leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo ar derinimo paslaugas.

Iki šiol LEZ veikiančioms ir investicijų apimties kriterijus atitinkančioms įmonėms yra taikomas 10-ies metų nulinis pelno mokesčio tarifas ir dar 6 metų 50% sumažintas tarifas.

Follow us on Linked In