Naujienos ir renginiai

2019-06-11

Startuoja “FlexStart 2” projektas

11 Bir 2019

2017 inicijavusi ir 2018 pastačiusi ir dar statybų nebaigus pilnai išnuomavusi universalų gamybinį pastatą “FlexStart”, Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė šiemet priėmė sprendimą investuoti 4,5 mln. EUR į dar didesnį antrąjį tokio tipo projektą “FlexStart 2”.

“FlexStart” projektų ypatybė ir išskirtinumas: galimybė per 1-2 mėn. patalpas pritaikyti individualiems gamybos, sandėliavimo ar prekybos sektoriaus klientams. Tai reiškia, kad su visais formalumais, klientas gali pradėti veiklą per greičiau nei 3 mėnesius nuo sutarties su Klaipėdos LEZ pasirašymo dienos.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, komentuoja, kad prieš porą metų investuodama daugiau kaip 3,3 mln. EUR, LEZ valdymo bendrovė neturėjo preliminarių sutarčių ar ketinimų protokolų. Sprendimą pasufleravo išsami rinkos analizė, tarptautinių konsultantų patarimai, pokalbiai su esamais ir potencialiais investuotojais.

“Per pastarąjį dešimtmetį gamyba ir verslo aplinka ženkliai pasikeitė: padidėjo konkurencija, neapibrėžtumai pasaulio rinkose, sutrumpėjo produktų ir technologijų gyvavimo ciklai. Dėl šių priežasčių, kiek matome, mažėja ir “lengvėja” gamybos investiciniai projektai – idėją norisi išbandyti ir realizuoti kuo greičiau. Todėl įsikūrimo greitis tampa vis didesniu konkurenciniu pranašumu. Vos viešai paskelbę apie pirmąjį “FlexStart” projektą, sulaukėme milžiniško susidomėjimo, o patalpas išnuomavome dar nebaigę statybų. Natūralu, kad projektą laikome pasiteisinusiu ir drąsiai imamės antrojo “FlexStart” plėtros”, – kalba E. Kiudulas. Pasak jo, “FlexStart” projektų nuomininkams galioja ir visos laisvajai ekonominei zonai būdingos lengvatos, įskaitant nulinį pelno mokestį pirmus dešimt metų ir lengvatinį jo tarifą dar šešis metus.

Klaipėdos LEZ potencialius nuomininkus jau kviečia kreiptis dėl patalpų “FlexStart 2” pastate, nes kol kas yra galimybė ne tik pasirinkti labiausiai patinkančias patalpas, bet ir pakoreguoti projektą statybų metu, pvz., pasididinti grindų apkrovą.

“FlexStart” projektų patalpos suprojektuotos įvertinus dažniausius lengvosios ar surenkamosios pramonės bei logistikos sektoriaus klientų poreikius: numatytos iki 6,5 m. lubos, pakrovimo vartai, rampos, visos būtinos komunikacijos, privažiavimo keliai, sandėliavimo infrastruktūra, administracinės patalpos, galimybė įsirengti poilsio erdves darbuotojams. “FlexStart 2” projektas tiks ir prekybos įmonėms – naujasis pastatas projektuojamas su vitrininiais langais pirmame aukšte, tai suteiks galimybių prekiauti arba įsirengti ekspoziciją šalia turint sandėlį.

“FlexStart 2” planuojamas 8500 kv. m bendro ploto, t.y. 1000-čiu kv. metrų didesnio bendro ploto už pirmtaką. Klaipėdos LEZ taip pat numato dukart mažesnį minimalų nuomojamą plotą: klientams siūlomos nuo 450 kv. m. patalpos.

“FlexStart” kartu yra ir sprendimas ieškantiems laikinų gamybos patalpų: startuokite iškart čia, kol greta bus statoma daug didesnė gamykla. Puikus to pavyzdys yra lietuviškų elektrinių autobusų “Dancer” gamintoja UAB “Vėjo projektai” – bendrovė įsikūrė “FlexStart” patalpose tol, kol gretimame Klaipėdos LEZ sklype pasistatys didesnę gamyklą.

“Šiuo metu daugelis pramonės įmonių “lieknina” savo įprastus procesus ir didina komplektuojančių dalių, pagamintų ne savo gamybos grandinėje, panaudojimą. Visa tai verčia dar labiau permąstyti procesų organizavimą, taigi atsiranda daugiau erdvės smulkiam ir vidutiniam verslui kaip didžiųjų gamintojų partneriams. Taip pat, rinkoje jau kurį laiką vyrauja tendencija, kad įmonės plečiasi ne tada, kai didieji įsigyja mažesnius, o kai greitesni verslai įsigija lėtesnius. Šis unikalus Lietuvai “FlexStart” produktas būtent ir garantuoja greitį bei galimybę lanksčiai reaguoti į rinkos pokyčius”, – sako Mindaugas Kulbokas NT konsultacijų bendrovės “Newsec” konsultavimo padalinio vadovas Baltijos šalims.

“FlexStart 2” techninės charakteristikos:

 • Bendras plotas: 8500 kv. m.
 • Minimalus nuomojamas plotas: 4500 kv. m
 • Lubų aukštis žemiausiame taške: iki 6,5 m.
 • Komunikacijos: elektros įvadas, šildymo, kondicionavimo, vandens, paviršinių ir nuotekų sistemos, internetas, privažiavimo keliai, automobilių statymo bei lauko sandėliavimo aikštelės.
 • Privažiavimas: vartai arba rampos
 • Adresas: Pramonės g. 29, Klaipėda.

Geriausiai tinka:

 • Lengvajai pramonei;
 • Surenkamajai pramonei;
 • Prekybai;
 • Sandėliavimui;
 • Ir kitiems sektoriams.

Ką galima adaptuoti individualiems poreikiams?

Biuro ir darbuotojų zonoje:
plotą, išplanavimą, apdailos lygį.

Gamybinėje ir sandėliavimo erdvėje:
vidinės inžinerines sistemas: elektros instaliaciją, vėdinimą, oro ištraukimą, vandens ir nuotekų sistemas, suspausto oro sistemas, gamybines darbo vietas ir technologines patalpas, grindų apkrovas.

FlexStart nuomininkai:

 • Etman (Norvegija)
 • Baltijos Eucutekas (Vokietija)
 • Vėjo projektai (Lietuva-Vokietija)

Follow us on Linked In