Naujienos ir renginiai

2021-01-20

Tyrimas: absoliuti dauguma investuotojų rekomenduotų Klaipėdos LEZ

20 Sau 2021

Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną savo kolegoms ir verslo partneriams rekomenduotų absoliučiai visi LEZ veikiantys investuotojai, o bendras rekomendavimo rodiklis surinko 9,4 balo iš 10-ies, rodo pirmą kartą agentūros „RAIT“ atlikta teritorijos klientų apklausa, kurioje dalyvavo 33 įmonių atstovai. 

Apklausa parodė, kad Klaipėdos LEZ verslą vystančių įmonių atstovai yra labai patenkinti bendradarbiavimu su LEZ valdymo bendrove. Entuziastingo rekomendavimo (9 ir 10 balų, iš kurių sudaromas vadinamasis „Net Promoter Score“ (NPS) indeksas) dalis, apklausos duomenimis, siekė net 79%, o nė viena klientė nenurodė, kad nebūtų linkusi rekomenduoti LEZ.

Tyrimas rodo, kad Klaipėdos LEZ įsikūrusių įmonių atstovai labiausiai patenkinti greitu reagavimu į iškilusias problemas, puikia komunikacija, gera infrastruktūra bei aplinkos tvarka, LEZ įvaizdžiu bei pardavimo procesu, komunalinių paslaugų teikimu, taip pat orientacija į klientą. Tarp tobulintinų dalykų dažniausiai minėtas susisiekimas su miestu, respondentai pageidautų ir tokių paslaugų kaip medicinos centras, bankomatas, įvairios parduotuvės, sporto klubas, automobilių plovykla ar degalinė, taip pat stovėjimo aikštelių plėtros.

Apskritai, praktiškai visos iš kelių dešimčių tyrime vertinamų sričių surinko daugiau kaip 8 balus ir tik vienintelės darbuotojų pritraukimo lengvumo dėl veiklos būtent LEZ teritorijoje bei šilumos tiekimo klausimų sritys surinko kiek daugiau nei 7 balus.

Klaipėdos miesto ekonominės plėtros agentūros VšĮ „Klaipėda ID“ vadovė Eglė Songailienė teigiamai vertina gerus LEZ klientų atsiliepimus. Pasak jos, nors šis tyrimas daugiausia nagrinėjo vidinius LEZ faktorius, daugelis jų tiesiogiai ar netiesiogiai yra susiję su savivaldybės ar nacionalinių institucijų veikla.

„Bendra investuotojų patirtis susideda tiek iš vidinių, tiek iš išorinių faktorių. Sunku tikėtis laimingų klientų, jei šie susiduria su pertekliniais biurokratiniais trikdžiais ar kitomis verslą nepagrįstai lėtinančiomis procedūromis. Todėl kartu su miesto savivaldybe nuolat dirbame tam, kad visi verslo įsikūrimo ir plėtros procesai mieste būtų kuo paprastesni. Puikūs Klaipėdos LEZ investuotojų tyrimo rezultatai mus įpareigoja toliau stiprinti dvi kryptis – žinios apie Klaipėdą skleidimą Lietuvai ir pasauliui bei viešojo sektoriaus procesų tobulinimą. Pastarojoje srityje bendradarbiaudami su daugiau kaip 20 Klaipėdos organizacijų pernai jau paruošėme „žaliąjį koridorių didesniems investuotojams“, 4 kartus sutrumpinantį statybą leidžiančių dokumentų išdavimą, o šiuos metus pradedame išsamiu Klaipėdoje įsikūrusių investuotojų poreikių tyrimu, kuris padės mums dar geriau atstovauti investuotojų poreikius mieste“, – komentuoja E. Songailienė.

Su ja sutinka ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ investicijų plėtros departamento direktorius Gediminas Koryzna, teigiantis, kad esamų klientų pasitenkinimas paprastai yra labai svarbus visos šalies tiesioginių užsienio investicijų plėtrai.

„Iš mūsų patirties, vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių naujų investuotojų apsisprendimą steigtis šalyje yra teigiami jau įsikūrusių kompanijų atsiliepimai. Todėl džiaugiamės Klaipėdos LEZ iniciatyva išsamiai tirti esamų klientų pasitenkinimą ir, juo labiau, puikiais tyrimo rezultatais: regione ar pasaulyje tokių duomenų nėra daug, todėl jie turėtų tapti geru kokybiniu ir kiekybiniu instrumentu kviečiant investuoti naujas įmones“, – sako G. Koryzna.

Klaipėdos LEZ yra ilgiausiai veikianti ir pirmaujanti laisvoji zona Lietuvoje. 412 ha teritorijoje veikia 44 investuotojo statusą turinčios kompanijos, kurių bendra apyvarta 2019-aisiais sudarė 1,2 mlrd. EUR, o eksportas – beveik 550 mln. EUR, šie rodikliai yra artimi 3% visos Lietuvos BVP ir eksporto. Visa Klaipėdos LEZ verslo bendruomenė vienija daugiau kaip 100 įmonių bei 6000 darbuotojų.

Follow us on Linked In