Naujienos ir renginiai

2021-03-10

Asociacija: užsienio investuotojų pasitikėjimas Lietuvos ekonomika auga

10 Kov 2021

Lietuvoje veikiančių užsienio kapitalo bendrovių pasitikėjimas šalies ekonomika šiemet viršijo pirmojo karantino metu buvusį lygį – investuotojai pozityviau vertina verslo aplinką, skelbia užsienio investuotojų asociacija „Investors‘ Forum“. 

Asociacijos vertinamas Lietuvos investuotojų pasitikėjimo indeksas per pirmus du metų mėnesius – antrojo karantino metu – siekė 1,118 balo iš dviejų galimų. Antrąjį 2020 metų ketvirtį, kai buvo paskelbtas pirmasis karantinas, indeksas buvo nukritęs į rekordines žemumas ir siekė 0,909 balo, rašo 15min.lt

Asociacijos analitikės Monikos Gabalytės teigimu, didžiausios įtakos indekso augimui turėjo pozityvesnis politinės aplinkos stabilumo vertinimas. Šalies ekonominės padėties vertinimas šalyje taip pat pakilo – šiuo metu metu 49 proc. apklaustų investuotojų ją vertina stabiliai, o paskutinį 2020 metų ketvirtį teigiamai vertino 32 procentai.

 „Nors lūkesčiai yra geresni, tačiau dar turime penktadalį investuotojų, kurie išreiškė nerimą, o 17 proc. tikisi gerėjimo. Didelė dalis tikisi, kad situacija išliks nepakitusi, o neigiamai vertinančių yra mažiau nei buvo antrąjį praėjusių metų ketvirtį“, – sakė M.Gabalytė.

Pasak jos, daugiausiai neigiamų lūkesčių investuotojai turi dėl skolinimosi – 27 proc. mano, kad jo galimybės blogės, o 8 proc. yra nusiteikę teigiamai. Palyginti su 2020 metų paskutiniu ketvirčiu, dabar 15 proc. daugiau įmonių vadovų tikisi, kad darbuotojų atlyginimai augs.

 Labiau teigiamai vertinamas ir galimas jų skaičiaus augimas – 9 proc. daugiau vadovų tikisi, kad jis didės. Pozityviausiai vertinamos sritys išlieka tos pačios – telekomunikacijos, transporto ir logistikos infrastruktūra bei užsienio kalbų mokėjimas. 

Didžiausiais prioritetais investuotojai laiko švietimą, viešojo sektoriaus efektyvumą bei talentų migraciją. Be to, anot jų, daugiau dėmesio reikia skirti ir darbo jėgos apmokestinimui. 

 Banko „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas teigė, kad vienas pagrindinių Lietuvos privalumų pritraukiant investuotojus yra pakankamai geros galimybės išsinuomoti patalpų ir sklypų, tuo metu iššūkis lieka talentų pritraukimas. 

 „Investors‘ Forum“ užsakymu tyrimas atliktas sausio-vasario mėnesiais, apklausus 61 įmonės atstovus.

 

Follow us on Linked In