Plastikai ir cheminės medžiagos

ATSISIŲSKITE MŪSŲ PLASTIKŲ SEKTORIAUS APŽVALGĄ

Klaipėdos LEZ įsikūrę du pagrindiniai pasaulinio masto PET gamintojai – „Indorama Ventures“ ir „NEO Group“, kurių produkcija sudaro 12 % Europoje pagaminamų PET produktų. Kita vidutinio dydžio įmonė „Ani-Plast“ čia vykdo injekcinio formavimo operacijas ir specializuojasi polipropileno produktų vandentiekio sistemoms gamyboje. Čia įsikūrusi ir „Retal Baltic“ – pagrindinė ruošinių, PET plėvelių ir talpų bei HDPE butelių kamštelių gamintoja. Klaipėdos LEZ veiklą vysto ir keletas kitų įmonių – jos visos kartu sėkmingai kuria plastikų ir cheminių medžiagų pramonės ekosistemą, kurios augimą skatina Klaipėdos kvalifikuotų darbuotojų, palankios vietos ir mokesčių aplinkos derinys.

PET gamintojo „Indorama Ventures“ Klaipėdos LEZ įkurta gamykla buvo kartu ir šios bendrovės pirmasis žingsnis į Europą. 2006 m. įmonės gamyklai pradėjus komercinę veiklą, tai buvo didžiausia vienos linijos gamykla Europoje, paliekanti mažiausią anglies dvideginio pėdsaką. Tai yra didžiausia plyno lauko Azijos kapitalo investicija Lietuvoje.

Ani Plast“ generalinis direktorius Ruslan Dontov teigia, kad Klaipėdos LEZ buvo pasirinkta kaip tramplinas į Europos rinkas. Pradžioje bendrovė įkūrė pardavimų skyrių, tačiau patogi vieta ir įvairios finansinės paskatos nulėmė sprendimą tuo neapsiriboti – sklype buvo įrengti ir gamybiniai pajėgumai.

NeoGroup“ investicija buvo didžiausia plyno lauko investicija Klaipėdos LEZ 2004 metais, o šiuo metu įmonė siekia tapti antruoju didžiausiu PET gamintoju pasaulyje. Šiuo metu bendrovė plečia savo veiklą, didindama gamybos ir MTEP pajėgumus dar 30 proc. „NeoGroup“ 90 proc. produkcijos skirta Europai, o Skandinavijos dalis sudaro 27 proc.

Pasiekę dabartinės plėtros tikslus, tapsime vienu iš trijų didžiausių PET gamintojų ES regione. Akivaizdu, kad mūsų pardavimo rinkos driekiasi toli už Europos ribų, todėl šiuo atžvilgiu Klaipėdos LEZ vieta puikiai tinka.

Ruslan Radajev
Generalinis direktorius

Itin palanki ir svarbi aplinkybė yra Klaipėdos jūrų uosto artumas – mus pasiekia žaliavos iš tolimiausių Vidurio Rytų ir Azijos šalių, o mūsų tiekimas aprėpia visą pasaulį.

Jitendra Kumar Malik
Generalinis direktorius

 

Plastikų ir cheminių medžiagų sektorius Klaipėdos LEZ:

  • Procesai ir produktai: injekcinis formavimas, PET gamyba, MTEP, ruošinių gamyba, PET plėvelės ir talpos, HDPE butelių kamšteliai, maisto pakuotės ir plastikinės pakuotės.
  • Pagrindinės eksporto rinkos: ES, Skandinavija, Šiaurės Afrika, Rusija, Baltarusija.
  • Metinė LEZ įsikūrusių plastikų ir cheminių medžiagų gamintojų apyvarta 2021 m.: 1055 mln. Eur
  • Eksporto vertė 2021 m.: 488 mln. Eur