Naujienos ir renginiai

2020-06-08

Investuotojų kokybės ženklai – dar 3 Klaipėdos studijų programoms

08 Bir 2020

Penktus metus VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kartu su asociacija „Investors Forum“ vykdomo studijų programų vertinimo projekto „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai šiemet įteikti net 8 inžinerinės ir IT pakraipos studijų programoms. Tarp laimėtojų – ir trys Klaipėdos universiteto programos.

Klaipėdoje užsienio investuotojų kokybės ženklą šiemet įgijo Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos, Chemijos inžinerijos ir Informatikos inžinerijos programos. Pernai tokiais apdovanojimais buvo įvertintos Klaipėdos universiteto Mechatronikos inžinerija, Klaipėdos universiteto Informatika ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Informatikos inžinerija.

Mantas Katinas, “Investuok Lietuvoje” generalinis direktorius, komentuoja, kad “Investor’s Spotlight” peržiūros šiemet buvo nukreiptos ne tik į inžinerines specialybes, bet ir IT sritį.

“Taip siekiame skatinti šių studijų rinkimąsi abiturientų tarpe, nes kvalifikuotų inžinerijos srities bei informacinių technologijų specialistų, kuriuos Lietuva gali pasiūlyti čia ateinantiems užsienio investuotojams jau trūkta. Būtina spręsti paklausių darbuotojų trūkumą, kitaip Lietuvos konkurencinis pranašumas mažės“, – tvirtina M. Katinas.

Projekto metu kartu su verslo atstovais peržiūrimas studijų programos turinys bei mokymo metodai, pateikiamos rekomendacijos aukštosioms mokykloms dėl programos tobulinimo priemonių, siekiant ugdyti studentus pagal darbo rinkos poreikius. Į peržiūrų darbo grupes šiemet įsitraukė atstovai iš daugiau nei 50 skirtingų užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Visagine. Iš viso buvo peržiūrėtos 9 studijų programos, suteikti 8 „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklai programoms Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus kolegijoje, Kauno technologijos universitete, Kauno technikos kolegijoje bei Klaipėdos universitete.

Vieni iš vertinimo komisijos narių šiemet buvo Klaipėdos LEZ teritorijoje veikianti viena didžiausių Europos PET gamintojų UAB “NEO Group”.

„Suprantame, kad studentų ugdymas nėra tik universiteto atsakomybė – šis procesas turi jungti visas suinteresuotas puses, nuo mokyklos iki verslo įmonių bei vietos bendruomenių. Dalyvaudami studijų programų peržiūroje matome abipusę naudą: mūsų inžinieriai ne tik dalinasi savo ilgamete gerąja patirtimi ir įžvalgomis, bet turi dar vieną progą patobulinti jau esamus procesus įmonėje, tuo tarpu studijų programose sustiprės sąveika tarp praktikos, mokslinių tyrimų ir teorijos, jos bus arčiau tikrų veiklos procesų. Tikimės, kad verslo įmonių indėlis į studijų programų peržiūrą bei atnaujinimą bus reikšmingas žingsnis pirmyn, ir studentai, pasirinkę inžinerines specialybes Klaipėdos universitete, savo karjerą pradės ir tęs Klaipėdos krašto įmonėse,“ – teigia UAB „NEO GROUP“ Personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Žilienė

Į studijų programos peržiūrą įtraukiami susijusio sektoriaus užsienio ir Lietuvos kapitalo įmonių atstovai. Programoms, kurioms parengiamas tobulinimo planas, atsižvelgiant į verslo įmonių rekomendacijas, suteikiamas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas. Daugelis šį kokybės ženklą gavusių aukštųjų mokyklų programų sulaukia didesnio abiturientų susidomėjimo, per pastaruosius metus stojančiųjų skaičius į įvertintas programas augo net iki 77 proc.

2020 m. „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu apdovanotos studijų programos:

  1. Vilniaus kolegijos Elektronikos inžinerijos profesinio bakalauro programa
  2. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechatronikos ir Robotikos bakalauro programa
  3. Kauno technologijos universiteto Automatikos ir valdymo bakalauro programa
  4. Kauno technologijos universiteto Informatikos bakalauro programa
  5. Kauno technikos kolegijos Medžiagų apdirbimo inžinerijos profesinio bakalauro programa
  6. Klaipėdos universiteto Elektros inžinerijos bakalauro programa
  7. Klaipėdos universiteto Informatikos inžinerijos bakalauro programa
  8. Klaipėdos universiteto Chemijos inžinerijos bakalauro programa

VšĮ „Investuok Lietuvoje“ kartu su asociacija „Investors Forum“, siekdama skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą bei populiarinti užsienio investuotojams aktualias studijų programas vykdo projektą „Investors‘ Spotlight“. 

Follow us on Linked In