Naujienos ir renginiai

2022-12-28

Kitokia atsinaujinanti energija – Eimantas Kiudulas

28 Gru 2022

Mieli kolegos ir draugai,

Praėjusių metų pabaigoje džiaugiausi, kad gebame daryti ryžtingus sprendimus nesislapstydami už “sudėtingų aplinkybių”. Nepraėjo nė poros mėnesių, ir pasaulis vėl vertėsi aukštyn kojom: karas, žaliavų, infliacijos, energijos ir kitos krizės į šoną nustūmė visus pandemijos iššūkius ir emocijas.

Klaipėdos LEZ verslo bendruomenė ir šįkart buvo neabejinga ir vieninga: sutelkėte visas jėgas ir išteklius tiek padėdami kitiems, tiek patys ieškodami išeičių. Man asmeniškai vienas kilniausių šių metų momentų buvo LEZ įmonių atstovų diskusijos pačiame energijos krizės įkarštyje. Nors trumpuoju laikotarpiu visiems rūpėjo elektra, net ir tokiose aplinkybėse likome ištikimi ilgalaikiams strateginiams tikslams – talentams, valstybės ir verslo konkurencingumui, tvarumui ir aplinkosaugai, inovacijoms ar gyvenimo kokybei.

Šiandien ne kiekvienam lengva mąstyti dešimtmečių perspektyvomis, tačiau būtent ilgalaikis požiūris ir lemia tvarią sėkmę. Galiausiai, juk dabartinėse nelengvose aplinkybėse yra atsidūręs kone visas pasaulis, todėl tie, kas žiūri ir mato kiek toliau, savaime yra išskirtiniai.

Trumpai pasidžiaugsiu, kad esamos ir naujos Klaipėdos LEZ įmonės ir toliau plėtėsi bei ieškojo naujų galimybių – čia galima išskirti tokias bendroves kaip REHAU, “Mestilla”, “Elme Metall”, “Lavango”, “Retal Baltic Films”, “Smart Box”, “Finegri”, “Dancer”, “Albright” ir kt. Tarsi pranašiškai pačioje metų pradžioje suskaičiavome, kad šiemet mūsų teritorijoje padvigubės instaliuotos saulės galios. Manau, kad kitais metais atsinaujinančios energetikos projektų turėsime ir dar daugiau.

Būtent “atsinaujinanti energija” yra viena minčių, kylančių galvojant apie šiuos ir ateinančius, 2023-uosius metus. Tik ne vien kalbant apie elektrą ar degalus, o bendrą LEZ verslo bendruomenės ryžtą, entuziazmą ir požiūrį. Jau beveik 3 metus nuolat aplanko naujos negandos, bet kiekvieną kartą jūs atrandate dar daugiau energijos veikti kitų, aplinkos, valstybės ir savo naudai. Tad šios “atsinaujinančios energijos” palinkėsiu ir ateinantiems metams – iššūkių netrūks, bet neabejotinai netrukus mėgausimės su nauja energija sugalvotais sprendimais jiems įveikti.

Beje, šiemet į antrą ar trečią planą nusikėlė daugybė mums ir LEZ įmonėms svarbių progų – valdymo bendrovės ir kai kurių senbuvių 20-ies metų jubiliejai, įvairiausi vietos ir tarptautiniai apdovanojimai, rekordiniai rezultatai ir begalė kitų pasiekimų. Bet grįžtu prie savo “atsinaujinančios energijos” palinkėjimo – su ja mes visa tai netrukus pakartosime ir pranoksime.

Visada jūsų,

Eimantas Kiudulas

Follow us on Linked In