Naujienos ir renginiai

2020-01-15

Klaipėdos LEZ – didžiausias Baltijos plastikų pramonės centras

15 Sau 2020

Nors Klaipėdos LEZ veikia įvairių pramonės šakų atstovės – elektros komponentų, automobilių, metalo apdirbimo, apdirbamosios gamybos ir kt. – plastikų sektorius mūsų teritorijoje yra be konkurencijos didžiausias. Penkios plastikų įmonės sukūrė daugiau kaip 71% visos mūsų teritorijos pajamų (daugiau kaip 890 mln. EUR), o dvi mūsų plastikų bendrovės apskritai patenka tarp didžiausių Europoje.

Negana to, nors mūsų plastikų sektorius generuoja liūto dalį Klaipėdos LEZ įmonių pajamų, šios bendrovės yra įdarbinusios vos 18% mūsų teritorijoje dirbančių kolegų: tai rodo milžinišką plastikų sektoriaus kuriamą pridėtinę vertę ir efektyvumą. Kita vertus, tai nestebina, kadangi mūsų plastikų bendrovės yra ne vien didžiulės gamintojos, bet ir svarbios pasaulinės mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros žaidėjos, gausiai investuojančios į naujoves tiek medžiagose, tiek ir procesuose.

Plastikų sektoriaus sėkmę Klaipėdos LEZ lemia keletas priežasčių. Visų pirma, turime nuostabią geografinę padėtį ir prieigą prie uosto, kuris mūsų bendrovėms yra svarbus tiek importuojant žaliavas, tiek eksportuojant produkciją. Tačiau ne ką maži ir mūsų miesto talentų reikšmė: Klaipėda idealiai apjungia istorines gamybos tradicines su stipria akademine bendruomene ir moksliniai tyrimais grįstomis inovacijų paieškomis. Visa tai lemia, kad plastikų (kaip ir kitų sektorių bendrovės) Klaipėdoje gali tiek gaminti, tiek eksportuoti, tiek kurti prielaidas modernesnei ir tvaresnei ateičiai.

Tad paruošėme jums Klaipėdos LEZ plastikų sektoriaus apžvalgą, glaustai pasakojančią tiek apie mūsų bendrovių dabartį, tiek apie šiandien kuriamą tvaresnę, švaresnę ir žiedine ekonomika grįstą ateitį. Atsisiųskite mūsų apžvalgą jau dabar (anglų kalba).

Mūsų apžvalgoje susipažinsite su NEO GROUP, didžiausia mūsų teritorijos bendrove ir 6-ta pagal dydį kompanija visoje Lietuvoje. Užpernai baigusi trečios gamybos linijos projektą, NEO GROUP tapo apskritai didžiausia PET granulių gamykla Europoje, tačiau be gamybos apimčių didinimo, bendrovė aktyviai vysto mokslinius tyrimus Europos Komisijos palaikomuose Demeto ir Symbioptima projektuose.

Dokumente susipažinsite ir su Retal Baltic, sėkminga kamštelių ir plėvelės gamintoja. Bendrovė 2018 m. 35% didino savo pajamas ir gausiai investavo į naujų pakuočių (pritvirtintų kamštelių) bei perdirbtų žaliavų naudojimo tyrimus.

Pristatome ir Orion Global Pet, Indorama Ventures šeimos narę. Bendrovė 2018 m. gavo įspūdingus 288 mln. EUR pajamų, o jos padalinys Nyderlanduose aktyviai eksperimentuoja su cheminiu plastikų perdirbimu – šias technologijas artimiausiais metais planuojama perkelti į Klaipėdos gamyklą.

Galiausiai, pristatome ir dvi kiek mažesnes, bet ne ką mažiau svarbias mūsų plastikų šeimos nares – “Ani Plast” ir “Pack Klaipėda”. Pastarajai bendrovei, gaminančiai plastikines pakuotes maistui, pastarieji metai nebuvo lengvi atsižvelgiant į pokyčius reguliacinėje aplinkoje, tačiau “Pack Klaipėda” ginklų nesudeda, eksperimentuoja ir derasi su naujais užsakovais automobilių pramonės bei kituose sektoriuose.

Tad kviečiame susipažinti su mūsų plastikų sektoriumi atsisiunčiant mūsų paruoštą PDF, o daugiau apie jūsų galimybes prisijungti prie mūsų bendruomenės visuomet papasakosime susitikę – susisiekite su mumis.

Follow us on Linked In