Naujienos ir renginiai

2024-04-22

Klaipėdos LEZ gavo statybų leidimą trečiam gamybiniam pastatui „Flex Start“

22 Bal 2024

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įsteigta NT vystymo įmonė UAB „Flex Start Three“ gavo statybą leidžiantį dokumentą 8,8 tūkst. kv. m ploto šešių segmentų nuomininkų poreikiams itin greitai pritaikomam gamybiniam pastatui „FlexStart 03“. Tai – jau trečias tarptautinius apdovanojimus pelniusios „FlexStart“ šeimos pastatas, sukuriantis prielaidas verslui pradėti gamybą vos per kelias savaites ar mėnesius.

Pačias statybas Klaipėdos LEZ planuoja pradėti artimiausiu metu, o užbaigti kitų metų pirmąjį pusmetį. Į pastatą investuojama apie 8,5 mln. Eur, iš kurių 5,12 mln. Eur sudaro UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) paskola pagal skatinamąją priemonę „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“.

Bendras pastatų komplekso plotas sudarys apie 8,8 tūkst. kv. m., projektas vystomas 1,7 ha teritorijoje.

„FlexStart 03“ iš pirmtakų išsiskirs žalesnėmis erdvėmis, natūraliu dienos apšvietimu, rekreacinėmis zonomis. Be to, atliepiant Klaipėdos LEZ siekį skatinti vietos ekonomiką, daugelis pastato konstrukcinių sprendimų bus kuriami iš vietos gamintojų produkcijos. Naujasis objektas atitiks A++ klasės energetinius reikalavimus, jame bus sumontuota išmanios šildymo bei vėsinimo sistemos panaudojant gamybos procese susidarančią šilumą. Taip pat numatyta saulės jėgainė daliai energijos poreikių užtikrinti, viduje ir lauke bus sumontuotas LED apšvietimas, elektromobilių įkrovimo stotelės. Naujojo „FlexStart“ projektą parengė „WALL“ architektūros studija.

Klaipėdos LEZ nekilnojamojo turto projektų vystymo vadovas Darius Urbonas sako, kad trečiasis „FlexStart“ pastatas taps moderniausiu itin pasiteisinusios greito investuotojų įsikūrimo ir plėtros strategijos tęsiniu. LEZ valdymo bendrovė artimiausiu metu ketina pradėti derybas su potencialiais pastato nuomininkais iš Lietuvos ir užsienio.

„Itin greitas investuotojų įsikūrimas ir plėtra aktuali visais laikais. Klestinčių rinkų metu kompanijos nori kuo skubiau pradėti gamybą – užsitikrinti stipresnes pradines pozicijas ar kuo greičiau su savo įžengti į patrauklų sektorių. Bet greitis ir lankstumas mums pasiteisina net ir vėsesnės ekonomikos laikais: pirmuosius du „FlexStart“ pastatus esame panaudoję esamų investuotojų plėtrai, laikiniems ar nuolatiniams dalies gamybos linijų perkėlimo sprendimams ir įvairiems kitiems scenarijams. Tiek „FlexStart“ pastatų šeima, tiek kiti mūsų komandos procesai ar sprendimai jau kurį laiką visame regione padeda Klaipėdos LEZ vardą sieti su neeiliniu greičiu ir lankstumu“, – tvirtina D. Urbonas.

INVEGOS Klientų aptarnavimo departamento vadovė Asta Gladkauskienė anksčiau yra sakiusi, kad tipinės gamybos paskirties pastatų priemonė palanki gamybos plėtrai, nes investuotojai ar gamybininkai gali įsikurti jau pastatytame pastate ir vykdyti veiklą per itin trumpą laiką.

„Klaipėdos LEZ jau stovintis ir veikiantis „Flex Start Two“ pastatas buvo pirmasis INVEGOS valdomos priemonės lėšomis finansuotas pastatas, kuriam INVEGA paskolą suteikė 2022 m. pabaigoje ir kuris šiuo metu yra pilnai išnuomotas investuotojams. Tai puikiai įrodo tokių pastatų poreikį, naudą ir svarbą ne tik pritraukiant investuotojus, kurie gauna visapusiškai paruoštą pastato infrastruktūrą, bet ir kuriant naujas darbo vietas. Džiaugiamės galėdami finansuoti ir naujai statomą gamybinį „Flex Start Three“ pastatą, kuris dar geriau atlieps rinkoje esantį tokių pastatų trūkumą ir neabejotinai pritrauks naujus investuotojus, tiesiogiai prisidėsiančius prie Lietuvos ekonomikos augimo“, – komentuoja A. Gladkauskienė.

Pirmuose dviejuose „FlexStart“ pastatuose jau kurį laiką veikia tokie investuotojai kaip „Werner Wirth Baltic“, „Etman“, „Glob-El“, „Pod Furniture“, „Memel Biotech“, „Albright“, „Retal Baltic Films“ ir kt. 2017 m. pirmasis „FlexStart“ pastatas pelnė tuo metu pirmąjį pasaulyje „Financial Times“ grupės leidinio „FDI Intelligence“ apdovanojimą už greitą investuotojų įsikūrimą.

Follow us on Linked In