Naujienos ir renginiai

2019-09-24

Klaipėdos LEZ pristatė pietinių rajonų darnios kaimynystės projektą

24 Rgs 2019

Praėjusią savaitę Klaipėdos LEZ direktoriaus pavaduotojas Raimondas Bakas skaitė pranešimą Klaipėdos bendruomenių asociacijos ir asociacijos “Mano miestas Klaipėda” surengtame uostamiesčio bendruomenių ir bendruomeniškumo konferencijoje-diskusijoje “Dalyvauk”. Renginyje buvo pristatyta Klaipėdos LEZ inicijuota pietinių miesto rajonų darnios kaimynystės vizija.

Tiek Klaipėdos LEZ, tiek daugelis teritorijoje veikiančių įmonių yra aktyvios įvairių uostamiesčio socialinių iniciatyvų dalyvės, partnerės bei rėmėjos. Tačiau šiemet Klaipėdos LEZ nutarė žengti dar toliau ir inicijavo pietinių Klaipėdos rajonų aplinkos atnaujinimo vizijos projektą kartu su Nyderlandų urbanistikos kompanija “RDH Urban”.

Nyderlandų miestų planuotojai Klaipėdos pietiniams rajonams siūlo kurti žmonių laisvalaikiui ir bendravimui skirtas erdves. Jas galėtų sudaryti ar papildyti tokie elementai kaip žalumoje įrengti modernūs suoliukai, hamakai, bendravimo centrus formuojančios kėdės ir stalai, sūpuoklės, infrastruktūra sportui ir mankštai. Atskirą dėmesį olandai skiria dviračiams: ne tik jų takams, bet ir nedidelėms remonto stotelėms, stovams, viešosioms pompoms.

Atskirai “RDH Urban” rekomenduoja stiprinti infrastruktūrą keturkojams augintiniams: įrengti jų vedžiojimo, žaidimų, treniruočių zonas. Bendrovės vertinimu, augintiniai taip pat skatina žmonių bendravimą, o bendraujančios bendruomenės yra vienas kertinių gyvenimo kokybės mieste faktorių. Taip pat siūloma išnaudoti dideles erdves tarp daugiabučių miesto sodininkystei, t.y. erdvėms, kuriose bendruomenės galėtų kartu auginti daržoves, dalintis patirtimi, eksperimentuoti.

Klaipėdos LEZ sieks, kad prie šios vizijos įgyvendinimo prisidėtų ne tik bendruomenės, Klaipėdos įmonės , bet ir miesto savivaldybė.

Pasak R. Bako, ši iniciatyva jau anksčiau buvo pristatyta pietinių rajonų bendruomenėms, o praėjusią savaitę su ja galėjo susipažinti ir dar platesnis miestiečių ratas.

“Džiaugiamės tuo, kad klaipėdiečiai nėra abejingi savo miestui ir jo ateitį nori kurti kokybišku bendruomenės, savivaldos ir verslo dialogu. Sulaukėm didelio susidomėjimo ir palaikymo iš Klaipėdos bendruomenių. Tai mus dar labiau paskatino siekti šios vizijos. “Dalyvauk” konferencija buvo gera proga visiems suprasti, kuo gyvename, bei sutarti dėl bendrų tikslų – kad miestas būtų puiki vieta ne tik dirbti, bet ir gyventi”, – sako R. Bakas.

Artimaiusiais mėnesiais pietinių rajonų projektas bus toliau plėtojamas diskusijose su bendruomenėmis ir savivalda. Klaipėdos LEZ tikisi, kad artimiausiu metu jau galės pranešti apie pirmus projekto etapus.

Follow us on Linked In