Naujienos ir renginiai

2021-01-21

Klaipėdos statybų projektai: nuo infrastruktūros iki švietimo įstaigų

21 Sau 2021

Klaipėdoje šiemet turėtų įsibėgėti Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžos, Danės upės krantinių rekonstrukcija, baigtis naujos futbolo mokyklos statybos. Mieste taip pat bus atnaujinta nemažai parkų, rašo “Verslo žinios”.

Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryža

Būtent su susisiekimu su uostu susijęs didžiausias projektas Klaipėdoje 2021 m. turėtų įgauti pagreitį. Šiemet estakados statyboms bus skirta 11 mln. Eur. Darbai pradėti dar pernai, tačiau jie daugiausiai buvo paruošiamieji. Naują estakadą planuojama statyti virš žiedo, kuris bus pertvarkytas į vadinamąjį turbo žiedą. Šios sankryžos rekonstrukcijai bus skirta pusė visų lėšų, kurias šiemet Klaipėda numatė kelių tvarkymui.

Danės upės kratinių rekonstrukcija

Kitas didelis projektas jau pradėtas Klaipėdoje – rekonstruojamos Danės upės krantinės. Šio projekto vertė siekia daugiau nei 11,48 mln. Eur. 2021 m. miesto centre turėtų būti padaryta didžioji dalis darbų.

„Tačiau viešųjų erdvių Klaipėdoje 2021 m. bus sutvarkyta ir daugiau. Pavyzdžiui, Bokšto skveras, kurio darbų likę nebedaug. Taip pat pėstiesiems bus skirtas Malūno parkas, Sakurų parko įrengimo darbai pajudės šiek tiek sparčiau, nes buvo tam tikrų techninių problemų. Gyvenimo kokybė mieste turėtų pagerėti ir bus erdvių ne tik pramonei ir gamybai, uostui, bet ir laisvalaikiui praleisti“, – sako Klaipėdos miesto administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Daugiabučių namų teritorijos Rumpiškės kvartale sutvarkymas

Šiemet mieste įgyvendinamas pirmasis didelis kompleksinio tvarkymo projektas.

„Šiuo atveju tvarkomas ne vienas namas ir jo kiemas, o kompleksiškai visa teritorija, kuri pakankamai didelė. Visa tai turėtų pagerinti čia gyvenančių žmonių gyvenimo kokybę“, – sako G. Neniškis.

Švietimo įstaigų statyba

Šiuo metu Klaipėdoje statomos bendrojo ugdymo ir futbolo mokyklos, taip pat atnaujinamas darželis „Svirpliukas“.

Pasak G. Neniškio, futbolo mokyklą jaunimui planuojama atverti dar šią vasarą, o šiaurinės miesto dalies gyventojai naujos mokyklos turės lukterti iki 2022–ųjų rudens.

Administracijos direktoriaus teigimu, mokykla šiaurinėje miesto dalyje turėtų išspręsti šio gyvenamojo rajono socialinės infrastruktūros trūkumą.

Follow us on Linked In