Naujienos ir renginiai

2019-06-26

Klaipėdos uostas pagal krovą užtikrintai pirmauja Baltijos valstybėse

26 Bir 2019

Klaipėdos uostas pagal krovos apimtis šiemet, kaip ir pernai, užtikrintai pirmauja Baltijos valstybėse, rodo regiono uostų krovos duomenys.

Per penkis šių metų mėnesius Klaipėdos uoste perkrauta 19,8 mln. tonų krovinių – 8,5% daugiau nei pernai sausį–gegužę, praneša BNS.

Talino jungtinis uostas sausio–gegužės mėnesių krovos duomenų nepaskelbė.

Estijos statistikos departamento duomenimis, per penkis šių metų mėnesius visuose šalies uostuose perkrauta 15,3 mln. tonų krovinių.

Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ vadovas, komentuoja, kad didžiausias, universaliausias ir šiauriausias neužšąlantis Baltijos uostas yra vienas svarbiausių investuotojus traukiančių faktorių.

“Apskritai, Klaipėdos uostas yra visos Lietuvos išskirtinumas ir konkurencinis pranašumas, tik nuo mūsų teritorijos jis pasiekiamas per kelioliką minučių. Nenuostabu, kad didelė dalis mūsų verslo bendruomenės naudojasi jo infrastruktūra tiek žaliavų importui, tiek produkcijos eksportui ir mini uostą kaip viena svarbesnių priežasčių, lėmusių sprendimą įsikurti pas mus”.

“Džiaugiuosi, kad uostas nuolat ieško naujų sprendimų, paslaugų, rinkų ir infrastrutūrinių galimybių, įgyvendina bendrus su verslu projektus ir atsižvelgia į jo poreikius – akivaizdu, kad tai atsispindi ir jo veiklos rezultatuose bei lyderystėje regione”, – sako E. Kiudulas.

Follow us on Linked In