Naujienos ir renginiai

2023-06-12

Naujam projektui Klaipėdos LEZ‘e VIPA skirs 5,12 mln. Eur

12 Bir 2023

Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pasirašė trečiąją paskolos sutartį iš skatinamosios finansinės priemonės „Tipinės gamybos paskirties pastatų laisvosiose ekonominėse zonose, pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose įrengimas“ lėšų. Paskola suteikta UAB „Flex Start Three“ įmonei, kuri Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pastatys šešis gamybinius pastatus su juos lydinčia infrastruktūra.

Klaipėdos LEZ vystomo projekto vertė siekia daugiau nei 7,5 mln. Eur, iš kurių 5 120 000 Eur sudaro VIPA paskola. Šiuo metu jau suformuotas 1.7 ha sklypas bei pabaigtas projektavimo darbų etapas, patvirtinta pastatų komplekso koncepcija – šešių blokuotų pastatų statyba su išvystyta teritorija, lauko inžineriniais tinklais.

„Tai ne pirmas projektas, kurį įgyvendiname kartu su Klaipėdos LEZ valdomomis bendrovėmis. Tipinės gamybos paskirties pastatų priemonė palanki gamybos plėtrai, nes investuotojai ar gamybininkai gali įsikurti jau pastatytame pastate ir vykdyti veiklą per itin trumpą laiką. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokio svarbus pajūrio regionui ir visai šaliai ekonominio subjekto kaip Klaipėdos LEZ augimo“ – teigia Rūta Mickevičienė, VIPA Privačių klientų skyriaus vadovė.

Pastatų kompleksas atitiks A++ energetinę klasę

Planuojama, jog estetiškas, modernus bei tvarus pastatų kompleksas su įrengtomis žaliosiomis zonomis bei kokybiškomis viešosiomis erdvėmis turėtų būti pastatytas iki ateinančių metų pabaigos.
Projektuojant gamybinius pastatus atsižvelgiama į naujausias tendencijas bei siekiama tvarumo, maksimaliai sumažinti CO2 kiekį, objektas atitiks A++ klasės energetinius reikalavimus, bus sumontuota išmanios šildymo bei vėsinimo sistemos panaudojant gamybos procese susidarančią šilumą. Taip pat numatyta saulės jėgainė daliai energijos poreikių užtikrinti, viduje ir lauke bus sumontuotas LED apšvietimas, elektromobilių įkrovimo stotelės.

Patalpas galima pritaikyti individualiems verslo poreikiams

Bendras pastatų komplekso plotas sudarys daugiau nei 8,5 tūkst. kv. m. Pastatų biuro ir darbuotojų zonas bus galima pritaikyti verslo individualiems poreikiams: pasirinkti plotą, išplanavimą, apdailos lygį. Taip pat gamybinėje ir sandėliavimo erdvėje priklausomai nuo gamybos specifikos bus galima adaptuoti vidines inžinerines sistemas.

Pasak Klaipėdos LEZ NT projektų vystymo vadovo Dariaus Urbono, „Flex Start Three“ yra tęstinis projektas. Idėja investuoti į greitai nuomininkų poreikiams pritaikomus gamybos pastatus LEZ valdymo bendrovei kilo daugiau kaip prieš 5 metus. Per šį laiką šis sprendimas buvo ne tik puikiai įvertintas esamų ir naujų klientų, bet ir pelnė pirmąjį pasaulyje greito investuotojų įsikūrimo apdovanojimą „Financial Times“ grupės laisvųjų zonų reitinguose.

„Naujasis „Flex Start Three“ atliepia ne tik investuotojų poreikius, bet ir ryšių su bendruomenėmis ir tvarumo vertybes. Pramonei tampant ekologiškesnei ir vis labiau automatizuotai, naujos kartos gamybos pastatus galima vis geriau integruoti į bendrą miesto audinį, tad naujasis „Flex Start Three“ išsiskirs žalesnėmis erdvėmis, natūraliu dienos apšvietimu, rekreacinėmis zonomis. Be to, atliepiant LEZ siekį skatinti vietos ekonomiką, visi pastato konstrukciniai sprendiniai bus kuriami iš vietos gamintojų produkcijos“, – sako D. Urbonas.

Nuomininkams „Flex Start Three“ suteiks galimybių vykdyti gamybos, sandėliavimo, administracines ir net prekybos funkcijas. Pastatas projektuojamas taip, kad erdvės individualiems poreikiams būtų pritaikomos per kelis mėnesius ar net savaites. Pasak D. Urbono, net neapibrėžtais ekonominiais laikais įsikūrimo greitis ir lankstumas yra itin svarbus faktorius įmonėms renkantis vietą savo investicijoms.

Pirmas finansuotas projektas sėkmingai įgyvendintas

Pirmoji paskolos sutartis pasirašyta iš skatinamosios finansinės priemonės buvo skirta keturių sublokuotų gamybinių pastatų Klaipėdos LEZ „Flex Start Two“ statybos finansavimui. Įgyvendinamo projekto vertė siekia daugiau nei 6 mln. Eur, iš kurių 4 880 000 Eur sudaro VIPA paskola. „Flex Start Two“ gamybiniai pastatai yra skirti apdirbamajai gamybai. Bendras pastatų komplekso plotas daugiau nei 7,5 tūkst. kv. m. Šiuo metu „Flex Start Two” pastatas yra pilnai išnuomotas.

Follow us on Linked In