Naujienos ir renginiai

2023-08-25

„Retal Baltic Films“ planuoja naujas investicijas

25 Rgp 2023

Klaipėdos LEZ veikianti pakuočių gamintojos UAB „Retal Baltic Films“ apyvarta dėl augusių žaliavų ir produkcijos kainų pernai išaugo 37%, nors metinės produkcijos apimtys išliko nepakitusios. Bendrovė susiduria su iššūkiais rinkose, tačiau planuoja naujas investicijas į tvaresnės pakuotės sprendimus ir gamybos pajėgumų plėtrą.

Praėjusių metų „Retal Baltic Films“ apyvarta siekė 77,7 mln. Eur arba 37% daugiau nei prieš metus. Praktiškai visą šį pokytį lėmė kainodara, kurią bendrovė koreguoja atsižvelgdama į žaliavų kainas rinkose. Pagrindinės bendrovės produkcijos pardavimų apimtys per metus beveik nepakito: pernai pagaminta 22,4 tūkst. tonų maistinės plėvelės ir 4,5 mlrd. vienetų butelių kamštelių – abiejų grupių iki 0,05% daugiau nei 2021 m. Nors „Retal Baltic Films“ slėgė augusios žaliavų ir energijos kainos, pelningai baigti metus leido sėkminga žaliavų pirkimo strategija ir ankstesnės bei naujos investicijos į gamybos efektyvumą.

Pasak „Retal Baltic Films“ generalinės direktorės Viktorijos Grižienės, 2022-ieji įmonei buvo itin permainingi: sėkmingą metų pradžią keitė neapibrėžtumas dėl karo, energijos ir žaliavų kainų šuolis ir sumažėjusi paklausa metų gale, juntama iki šiol. Vis dėlto bendrovė išlieka ištikima savo investicijų, naujų produktų kūrimo ir tvarumo strategijai.

„Jau šių metų liepą užbaigėme 3,9 mln. Eur investiciją į naują plėvelės gamybos liniją, kuri leis gaminti tiek standartinę PET produkciją iš 100% perdirbtos žaliavos, tiek vystyti naujus produktus polipropileno (PP) plėvelės produktus. Šiais ir ateinančiais metais daug dėmesio skirsime investicijoms į pritvirtintų (tethered) kamštelių dizainą ir gamybą – nuo 2024 m. vidurio įsigaliojant naujai ES direktyvai, jau užsakėme naują įrangą, liejimo formas, atliekame testus savo laboratorijoje ir pas klientus. Metų pradžioje dalį gamybos perkėlėme į LEZ valdymo bendrovės plėtojamą „FlexStart“ pastatą – šis principas pasiteisino, bet jau žiūrime ir į dar tolesnę plėtrą. Netrukus pradėsime projektavimo darbus naujoms gamybos ir sandėliavimo patalpoms“, – komentuoja V. Grižienė.

Šiemet bendrovė taip pat investuoja į robotizavimo projektą, laboratorijos plėtrą ir naujų perdirbamų pakuočių vystymą.

Tarp kitų pernykščių „Retal Baltic Films“ reikšmingesnių pokyčių buvo sėkmingai užbaigtos naujos kartos išlengvinto kamštelio patentavimo procedūros Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijoje (WIPO) bei įsigaliojanti ES direktyva dėl antrinių plastiko žaliavų naudojimo maisto pakuotei gaminti – dėl šios priežasties „Retal Baltic Films“ naudojamos technologijos turi būti registruojamos kaip perdirbimo įrengimai, tam reikalingas sklandus bendradarbiavimas su ES bei Lietuvos institucijomis.

Šiuo metu „Retal Baltic Films“ dirba apie 200 kolegų, dar kelios dešimtys pagal poreikį įdarbinamos per išorinius paslaugų teikėjus. Įmonė eksportuoja apie 95% savo produkcijos – daugiausia į Šveicariją, Prancūziją, Vokietiją, Lenkiją, Švediją ir Suomiją. Rugpjūtį bendrovė mini veiklos Klaipėdos LEZ dvidešimtmetį – per šį laiką teritorijoje „Retal Baltic Films“  investavo daugiau kaip 46 mln. Eur.

„Retal Baltic Films“ priklauso tarptautinei grupei „RETAL Industries Ltd.“, gaminančiai aukštos kokybės polietileno tereftalato (PET) pakuotės sprendimus, įskaitant ruošinius, kamštelius, tarą ir plėvelę. RETAL grupė eksportuoja produkciją į daugiau kaip 60 pasaulio valstybių. Lietuvoje RETAL grupei taip pat priklauso PET gamintoja UAB „NEO GROUP“ ir Lentvaryje veikianti PET ruošinių gamintoja UAB „RETAL Lithuania“. RETAL grupės būstinė yra Kipre, jos prezidentas yra Anatolijus Martynovas.

Follow us on Linked In