Naujienos ir renginiai

2024-04-10

Tomas Rauckis tapo Klaipėdos LEZ Patariamosios Tarybos pirmininku

10 Bal 2024

Daugiau kaip 45 investuotojų interesus atstovaujančios Klaipėdos LEZ Patariamosios Tarybos pirmininku 2024-2025 m. kadencijai išrinktas logistikos paslaugų bendrovės „AD REM LEZ“ vadovas Tomas Rauckis, pareigose pakeitęs „Albright Lietuva“ vykdomąjį direktorių Ramūną Barcevičių.

Klaipėdos LEZ investuotojų Patariamoji Taryba teikia pasiūlymus LEZ valdymo bendrovei dėl infrastruktūros, aplinkotvarkos, socialinės infrastruktūros, paslaugų ir kitų klausimų. Tai – neprivalomas, tačiau Klaipėdos LEZ pasiteisinęs organas, leidžiantis gerinti investuotojų patirtį, keistis aktualia informacija ir vykdyti bendras iniciatyvas.

Naujasis Patariamosios Tarybos pirmininkas Tomas Rauckis teigia, kad Klaipėdos LEZ investuotojų bendruomenė itin teigiamai vertina bendradarbiavimą su LEZ valdymo bendrove ir jos ligšiolinį įdirbį, tačiau tolesnis verslo sąlygų tobulinimas yra tiek investuotojų, tiek teritorijos valdytojų interesas.

„Daugiausiai potencialo matau gausesnėse ir įvairesnėse paslaugose tūkstančiams LEZ darbuotojų, tolesniam susisiekimo ir integracijos su miestu tobulinimui. Sieksiu, kad LEZ investuotojų Patariamoji Taryba toliau stiprėtų kaip konstruktyvi, demokratinė idėjų ir diskusijų platforma“, – sako T. Rauckis.

Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, kasmetinė Patariamosios Tarybos vadovų kaita užtikrina idėjų ir požiūrių įvairovę, o pati taryba lemia kokybiškesnes idėjas ir greitesnį jų įgyvendinimą.

„Patariamojoje Taryboje turime ir karštesnių momentų, tačiau kiekvienas iššūkis ir ypač jo sprendimas galiausiai sustiprina visą Klaipėdos LEZ. Šis organas Klaipėdos LEZ padeda tapti dar patrauklesne vieta tiek esamų, tiek naujų investuotojų plėtrai“, – sako E. Kiudulas.

2023 m. pabaigoje kartu su konsultacijų bendrove „Smart Continent LT“ atlikto tyrimo duomenimis, Klaipėdos LEZ pačiais aukščiausiais balais vertina 94,3% investuotojų, dar 5,7% savo patirtį vertina tiesiog teigiamai, o tarp apklaustųjų neatsirado vadinamųjų „peikėjų“ – nepatenkintų ar nerekomenduojančių klientų.

Tyrimo duomenimis, geriausiai Klaipėdos LEZ investuotojai vertina LEZ valdymo bendrovės įvaizdį ir komunikaciją, fizinę teritorijos aplinką, bendruomeniškumą ir komunalines paslaugas. LEZ klientų nuomone, daugiausiai pastangų šiuo metu reikėtų įdėti tobulinant transportą ir susisiekimą bei socializacijos ir žaliąsias erdves.

Klaipėdos LEZ investuotojų bendrovėse šiuo metu dirba apie 2800 darbuotojų, o visoje teritorijoje – apie 5000. Daugiau kaip 45 Klaipėdos LEZ veikiantys užsienio investuotojai 2022 m. sumokėjo daugiau kaip 107 mln. EUR GPM, PVM ir Sodros mokesčių ir Lietuvos rinkoje pirko prekių bei paslaugų už daugiau kaip 500 mln. Eur. Nuo veiklos pradžios 2002 m., Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės Klaipėdos LEZ yra įgyvendinusios arba suplanavusios 778 mln. Eur investicijų.

Follow us on Linked In