Naujienos ir renginiai

2018-12-14

„Yazaki“ pradeda 26 metus Lietuvoje: auganti apyvarta ir rekordinis naujų darbo vietų skaičius

14 Gru 2018

Automobilių elektros instaliacijos laidų rinkinių gamintoja „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ šią savaitę mini 25 metų veiklos sukaktį. Japonijos bendrovė, viena pirmųjų Nepriklausomos Lietuvos užsienio investuotojų pastaruosius metus fiksuoja kasmet didėjančią apyvartą ir išlaiko vieno svarbiausių Klaipėdos regiono darbdavių pozicijas.

„Šių metų kovą startavo vienas didžiausių mūsų projektų – laidų rinkinių „Daimler“ („Mercedes–Benz“) automobiliams gamyba. Tai buvo tikrai didelis iššūkis įmonei, nes reikėjo per metus laiko rasti 400 darbuotojų, tai yra beveik perpus daugiau, nei įmonėje dirbo iki tol. Tačiau padidinome komandą ir projektą pradėjome sėkmingai“, – teigia „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“ direktorės pavaduotoja Jurgita Galinskienė.

Pasak jos, visos pramonės įmonės šiandien susiduria su darbuotojų pritraukimo problema, dėl to darbdaviai turi būti itin lankstūs bei aktyviai skatinti savo darbuotojus. „Yazaki“ gamykla Klaipėdoje ne kartą sulaukė tarptautinio pripažinimo dėl išskirtinės produkcijos kokybės. Savo ruožtu mes nuolat skatiname savo darbuotojus, apdovanojame geriausių rezultatų pasiekusias komandas, atskirus darbuotojus ir operatorius“, – sako įmonės direktorės pavaduotoja.

Viena svarbiausių miesto įmonių

Ketvirtadienį įmonės 25-ojo jubiliejaus proga „Yazaki“ lankėsi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. „Yazaki Wiring Technologies Lietuva“, pasitikdama 26 savo gyvavimo Klaipėdoje metus, kaip buvo, taip ir lieka vienu iš flagmanų visame LEZ veiklos kontekste. Įmonė, atstovaudama vieną garsiausių pasaulyje bendrovių „Yazaki“ ir būdama viena pirmųjų investuotojų Klaipėdoje po nepriklausomybės atkūrimo, ir šiandien diktuoja madas automobilių elektros instaliacijos laidų rinkinių gamyboje. Tuo pat metu tai yra vienas pačių ryškiausių vakarietiškos darbo kultūros ir socialinės atsakomybės pavyzdžių, taip pat – prasmingos, ilgalaikės ir miestui bei regionui išskirtinę pridėtinę naudą duodančios investicijos pavyzdys“, – tvirtina jis.

„Yazaki“ Klaipėdoje pavadinčiau tikra sėkmės istorija. Būtent „Yazaki“ ir „Philip Morris“ atėjimas į Lietuvą tuo metu suveikė kaip rekomendacija kitiems užsienio investuotojams, dėl to buvo lengviau startuoti ir visai Klaipėdos LEZ. Be to, mano žiniomis, Klaipėdos „Yazaki“ yra vienintelė grupės įmonė, kurioje būtų taip pasitikima vietos vadovais: lietuviams nuolat patikima perduoti savo patirtį kitoms grupės įmonėms visame pasaulyje. Turint omenyje, kad tai yra japoniškos kultūros įmonė, tai yra tikrai didelis pripažinimas“, – teigia Eimantas Kiudulas, Klaipėdos LEZ, kurioje įsikūrusi įmonė, generalinis direktorius.

Apyvarta auga

Šiuo metu įmonėje dirba apie 1340 darbuotojų – tai vienas didžiausių Klaipėdos darbdavių, kuriame dirba ir gretimų Kretingos, Šilutės, Plungės ir Šilalės rajonų gyventojai. „Yazaki“ yra vienas didžiausių investuotojų ir gamintojų automobilių komponentų pramonės srityje Lietuvoje. Ši įmonė gamina laidų sistemas Daimler (Mercedes-Benz) automobiliams ir Volvo bei Renault sunkvežimiams. Įmonės apyvarta pernai augo nuo 37 iki 41 mln. Eur, šiemet prognozuojamas dar didesnis augimas – iki daugiau nei 50 mln. Eur. Visa įmonės produkcija eksportuojama į Švediją, Prancūziją ir Vokietiją.

“Yazaki Wiring Technologies Lithuania” įkurta 1993 m. ir šiuo metu veikia Klaipėdos LEZ. Įmonė yra valdoma Vokietijos „Yazaki Wiring Technologies“, kuri yra Japonijos „Yazaki“ korporacijos dalis. „Yazaki“ yra didžiausias automobilių laidų sistemų gamintojas pasaulyje, turintis 487 padalinius ir 289 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje.

Šaltinis: 15min.lt

Follow us on Linked In